سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کره جنوبی از اقدام دولت پاناما برای توقیف کشتی کره شمالی حمایت کرد

وزارت خارجه کوبا همچنین اعلام کرد که بار کشتی شامل قطعات موشک‌های ضد هواپیما، 2 فروند جنگنده میگ 21 و 15 موتور هواپیما است.
دولت کره جنوبی از اقدام دولت پاناما برای توقیف کشتی کره شمالی که حامل تجهیزات و قطعات تسلیحاتی بود تمجید و حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، دولت کره جنوبی حمایت خود را از اقدام دولت پاناما مبنی بر توقیف یک کشتی حامل تجهیزات نظامی که متعلق به کره شمالی است اعلام کرد.

پاناما اواسط هفته گذشته از توقیف یک کشتی کره شمالی خبر داد که یک محموله نظامی نامشخص حمل می‌کرده است. «ریچاردو مارتینلی» در صفحه توییتر شخصی خود این موضوع را افشا کرد و یک عکس از قسمتی از این محموله را منتشر کرده بود.

وی گفت: پاناما یک کشتی با پرچم کره شمالی را متوقف کرده که از کوبا حرکت کرده و یک محموله نظامی نامشخص حمل می‌کرده است.

این محموله در این کشتی جاسازی شده است.

وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که در کشتی توقیف‌شده پاناما به مقصد کره‌شمالی، 10 هزار تن شکر و 240 تن «تسلیحات کاملا دفاعی» بوده است.

دولت پاناما روز چهارشنبه از سازمان ملل درخواست کرده بود برای بررسی این کشتی به این کشور کمک کند.

هم کره شمالی و هم کوبا تایید کردند که این کشتی حامل تسلیحات مشخص بوده است که برای تعمیر به کوبا فرستاده شده و بار شکر آن هزینه تعمیر تسلیحات است.

وزارت خارجه کوبا همچنین اعلام کرد که بار کشتی شامل قطعات موشک‌های ضد هواپیما، 2 فروند جنگنده میگ 21 و 15 موتور هواپیما است.

وزارت خارجه کره جنوبی طی بیانیه‌ای ضمن تمجید از دولت پاناما برای توقیف این کشتی آن را مطابق با قطعنامه‌ها و تعهدات بین‌المللی خواند.

کره شمالی تحت قطعنامه 1718 شورای امنیت سازمان ملل از خرید و فروش و انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی با دیگر کشورها منع شده است.

انتظار می‌رود یک گروه از متخصصان شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی چگونگی نقض تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی توسط کشتی باری «چونگ چون گانگ» به پاناما سفر کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۴-١٣٩٢, ١٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها