سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرز: تا پنج‌سال دیگر با فلسطین صلح می‌کنیم

اسرائیل تا پیش از مذاکرات سازش حاضر به عمل کردن به هیچ یک از پیش‌شرط‌های تشکیلات خودگردان نیست، اما در صورتی که این تشکیلات موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد، اسرائیل به این شرایط عمل می‌کند. آزادی اسرای فلسطینی و توقف شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی دو شرطی هستند که «محمود عباس» برای آغاز مذاکرات سازش مطرح کرده است.
رئیس رژیم‌صهیونیستی می‌گوید اسرائیل با تشکیلات خودگردان به توافقات بی‌سابقه‌ای رسیده و احتمالا صلح میان اسرائیل و اعراب تا 5 سال آینده محقق می‌شود.

«شیمون پرز» رئیس رژیم‌صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» مدعی شد که فلسطین و اسرائیل احتمالا تا 5 سال آینده مصالحه می‌کنند.

پرز که به مناسبت شصت و پنجمین سال تشکیل رژیم‌صهیونیستی صحبت می‌کرد، گفت که به عقیده‌اش تا هفتادمین سالگرد شکل‌گیری اسرائیل، صلح برقرار می‌شود.

وی در مورد توافقات با تشکیلات خودگردان فلسطین هم گفت: با ابومازن (محمود عباس) به توافقات بی‌سابقه‌ای رسیده‌ایم.

رئیس رژیم‌صهیونیستی در این صحبت‌ها گفت اسرائیل تا پیش از مذاکرات سازش حاضر به عمل کردن به هیچ یک از پیش‌شرط‌های تشکیلات خودگردان نیست، اما در صورتی که این تشکیلات موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد، اسرائیل به این شرایط عمل می‌کند. آزادی اسرای فلسطینی و توقف شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی دو شرطی هستند که «محمود عباس» برای آغاز مذاکرات سازش مطرح کرده است.

او در مورد حمله نظامی علیه ایران هم گفت، آمریکا در صورتی که هیچ گزینه دیگری وجود نداشته باشد، به این گزینه روی می‌آورد و «نمی‌تواند به ایران اجازه پیروزی دهد».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٢, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها