سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پنتاگون: تهدیدات کره شمالی را جدی می‌گیریم

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٢, ٠٩:١٧    نسخه چاپی    
مشاور مطبوعاتی پنتاگون : آمریکا از هر گونه فعالیت در شبه جزیره کره که منجر به افزایش تنش‌ها شود، نگران است.
مشاور مطبوعاتی پنتاگون در اظهاراتی گفت که واشنگتن هشدارهای کره شمالی مبنی بر جنگ افروزی علیه آمریکا را کاملا جدی می‌گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت دفاع آمریکا، جورج لیتل، سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون در اظهاراتی تاکید کرد: تهدیدهای جدید کره شمالی به پیروی از یک الگوی کهنه با هدف افزایش تنش‌ها و ارعاب دیگران ارائه می‌شود.

جورج لیتل در نشستی با خبرنگاران تاکید کرد: آمریکا از هر گونه فعالیت در شبه جزیره کره که منجر به افزایش تنش‌ها شود، نگران است.

وی خاطر نشان ساخت: مسئله تنها بر سر توپخانه کره شمالی نیست. کره شمالی دارای قابلیت‌های هسته‌یی است. بنابراین تمام گستره زرادخانه نظامی آنها باعث نگرانی آمریکا و هم‌پیمان ما یعنی کره جنوبی است.

سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون تاکید کرد که تهدیدهای کره شمالی به هیچ کس کمک نخواهد کرد و تنها منجر به افزایش انزوای کره شمالی و تضعیف تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.

جورج لیتل خاطر نشان ساخت: تصمیمی که اوایل ماه جاری میلادی به منظور استقرار 14 رهگیر دفاع موشکی در آلاسکا و کالیفرنیای آمریکا گرفته شد، عمدتا بر اساس افزایش تهدیدهای کره شمالی بود.

وی خاطر نشان ساخت: حقیقت این است که کره شمالی با نقض قوانین بین‌المللی در حال توسعه قابلیت‌های موشکی خود است.

رییس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی و ژنرال آمریکایی فرمانده نیروهای مشترک آمریکا و کره جنوبی در تاریخ 24 مارس اعلام کردند که یک طرح مشترک به منظور مقابله با تهدیدهای کره شمالی را امضا کردند.

به گفته جورج لیتل، این توافق محرمانه با رهبری رییس ستاد مشترک کره جنوبی و با حمایت واحد نیروهای آمریکایی در کره امضا شد.

سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون تاکید کرد: ما برای اتخاذ اقداماتی جدید در خصوص ایجاد ساختار فرماندهی و نظارت ترکیبی برای ائتلاف آمریکا و کره جنوبی تلاش می‌کنیم.

وی عنوان داشت: این طرح باعث ارتقای وضعیت آمادگی ترکیبی ما و همچنین امکان واکنش قاطع و صریح به هر گونه تهدید کره شمالی خواهد شد. این بسیار مهم است که ما هر کاری که می‌توانیم برای باثبات کردن شبه جزیره کره انجام دهیم. آمریکا هر آنچه که دولت کره شمالی گفته و یا انجام می‌دهد، جدی می‌گیرد.

جورج لیتل گفت: ما همچنان از رهبران کره شمالی می‌خواهیم تا از درخواست رییس‌جمهورمان برای در پیش گرفتن راه صلح و پیروی از وظایف بین‌المللی خود تبعیت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٢, ٠٩:١٧

   

پر مبحث ترین ها