سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۷ روز عزای عمومی در ونزوئلا/ واکنش اوباما به مرگ چاوز

الیاس خائو وزیر خارجه ونزوئلا روز سه شنبه اعلام کرد با درگذشت هوگو چاوز، نیکولای مادورو معاون وی به عنوان رییس جمهور موقت این کشور منصوب شده است.
خبرآنلاین: همزمان با اعلام مرگ فرمانده چاوز، هفت روز عزای عمومی نیز در ونزوئلا اعلام شد تا مردم این کشور در این مدت با رئیس جمهور محبوب خود وداع کنند.

به گزارش رویترز وزیر امورخارجه ونزوئلا اواخر سه شنبه در پی درگذشت هوگو چاوز رییس جمهوری در این کشور هفت روز عزای عمومی اعلام کرد.
الیاس خوآ ˈافزود : پیکر چاوز روز چهارشنبه از بیمارستان به یک دانشکده نظامی انتقال خواهد یافت.

به گزارش ایرنا رییس جمهوری این کشور روز جمعه طی یک تشییع جنازه رسمی با حضور میهمانان دعوت شده از سراسر امریکای لاتین به خاک سپرده خواهد شد.

هوگو چاوز روز سه شنبه به وقت محلی پس از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با سرطان در سن 59 سالگی گذشت.

واکنش باراک اوباما

در همین حال در پی اعلام خبر درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد کشورش از مردم ونزوئلا حمایت می‌کند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد روابط سازنده با دولت بعدی ونزوئلا فصل جدیدی در روابط بین دو کشور رقم بزند.

اوباما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در این لحظات دشوار مرگ رئیس جمهور چاوز، آمریکا بار دیگر بر حمایت خود از مردم ونزوئلا و همچنین لزوم توسعه روابط سازنده با دولت این کشور تاکید می‌کند.

وی در این بیانیه افزود: در هنگامی که ونزوئلا فصل جدیدی در تاریخ خود می‌گشاید، آمریکا همچنان به حمایت خود از سیاست‌هایی که مدافع اصول دموکراتیک، نظام قانونی و رعایت حقوق بشر هستند ادامه می‌دهد.

مادورو رئیس جمهور است

الیاس خائو وزیر خارجه ونزوئلا روز سه شنبه اعلام کرد با درگذشت هوگو چاوز، نیکولای مادورو معاون وی به عنوان رییس جمهور موقت این کشور منصوب شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی همچنین گفت انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب رییس جمهور جدید در عرض سی روز آینده برگزار خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩١, ٠٧:١۴

   

پر مبحث ترین ها