سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جان کری: با کره شمالی برخورد کنیم تا ایران بفهمد ما جدی هستیم!

کری در کنفرانس خبری با همتای اردنی خود در واشنگتن افزود که نحوه واکنش در قبال حرکت اخیر کره شمالی، بر تلاش های دیگر جامعه جهانی در زمینه عدم اشاعه سلاح های هسته ای از جمله در موضوع هسته ای ایران تاثیر خواهد داشت.
جان کری وزیر امور خارجه جدید آمریکا در واکنش به آزمایش اتمی اخیر کره شمالی گفت که جامعه جهانی باید پاسخی " سریع ، روشن ، قوی و معتبر" به پیونگ یانگ نشان دهد تا به ایران نشان دهد قدرت های جهانی در مساله عدم اشاعه سلاح های هسته ای جدی هستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از "شبکه خبری سی بی اس" آمریکا، کری در کنفرانس خبری با همتای اردنی خود در واشنگتن ضمن اعلام این مساله افزود که نحوه واکنش در قبال حرکت اخیر کره شمالی، بر تلاش های دیگر جامعه جهانی در زمینه عدم اشاعه سلاح های هسته ای از جمله در موضوع هسته ای ایران تاثیر خواهد داشت.

کره شمالی روز سه شنبه سومین آزمایش هسته ای خود را انجام داد که این اقدام با محکومیت های جهانی گسترده ای روبرو شد.

همزمان ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پس از انجام این آزمایش اعلام کرد مقامات پیونگ یانگ روز شنبه (3 روز قبل از آزمایش) واشنگتن را در جریان این اقدام خود قرار داده بودند.

کری در حالی موضوع آزمایش هسته ای کره شمالی را با مساله هسته ای ایران پیوند زده است که کره شمالی یک قدرت هسته ای- نظامی است و تا کنون سه بار دست به آزمایش هسته ای زده است ولی ایران با رد اتهام تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای در همکاری مستمر با بازرسان آژانس بوده و همه فعالیت های هسته ای صلح آمیز آن در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩١, ١۴:٢٧

   

پر مبحث ترین ها