سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشعل آشتی ملی را با عباس بررسی کرد

عباس به مشعل قول داد که به محض اتمام سفر دوره‌ای خود و بازگشت به رام‌الله برای تحقق آشتی ملی فلسطینیان اقدام خواهد کرد.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس پس از دیدار با رئیس سازمان اطلاعات مصر، تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت‌وگو و موضوع آشتی ملی را بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» به نقل از منابع آگاه فلسطینی نوشت که گفت‌وگوهای «خالد مشعل» و هیئت همراه وی با «رأفت شحاته» رئیس سازمان اطلاعات مصر به بررسی نتایج سفر مشعل به نوار غزه، توافق آتش‌بس و پایبندی به آن و نیز آشتی ملی فلسطینیان اختصاص داشت.

بر اساس این گزارش وزیر مصری در این دیدار از هیئت حماس خواست تا از فضای مثبت کنونی در صحنه فلسطین برای تحقق آشتی ملی و احیای وحدت فلسطینیان استفاده کنند.

شحاته به فضاهای مثبت و اتحاد بین گروه‌های فلسطینی بویژه فتح و حماس در کرانه باختری و نوار غزه پس از پیروزی مقاومت در تجاوز اخیر اسرائیل به غزه و موفقیت دستیابی به کشور ناظر غیرعضو فلسطین در سازمان ملل اشاره کرد.

به نوشته الحیات، مشعل پس از این دیدار با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو و راهکارهای تحقق آشتی ملی و ضرورت آمادگی‌های لازم پیش از برگزاری هر گونه دیداری بین دو جنبش فتح و حماس با هدف تضمین تحقق پیشرفت محسوس در زمینه آشتی ملی را با عباس بررسی کرد.

بر اساس این گزارش عباس به مشعل قول داد که به محض اتمام سفر دوره‌ای خود و بازگشت به رام‌الله برای تحقق آشتی ملی فلسطینیان اقدام خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩١, ١٨:٠٢

   

پر مبحث ترین ها