سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ مشعل به شایعات:

اشغالگران را به رسمیت نخواهیم شناخت/از یک وجب فلسطین هم نمی گذریم

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: ما هرگز اشغالگران را به رسمیت نخواهیم شناخت. ای سیاستمداران عرب از غزه و مقاومت آن درس بگیرید.

رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)در بیست و پنجمین سالروز تاسیس این جنبش، بر پایبندی به اصل مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس گفت : فلسطین از نهر تا بحر، سرزمین ماست و از وجبی از آن چشم پوشی نخواهیم کرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی مشروعیتی ندارد و فلسطین از آن ملت عربی و اسلامی است. آزادی فلسطین واجب و مقاومت مسلحانه راه درست آزادی آن است.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: ما هرگز اشغالگران را به رسمیت نخواهیم شناخت. ای سیاستمداران عرب از غزه و مقاومت آن درس بگیرید.

خالد مشعل گفت : حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلی شان حقی مقدس است. وطن جایگزین مفهومی نزد ما ندارد و موضوع بازگشت فلسطینی ها به سرزمین اصلی شان، یک اصل مقدس نزد حماس است.

اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین نیز در مراسم سالروز تاسیس حماس گفت: پیروزی در جنگ هشت روزه، نتیجه مقاومت و همدلی ملی بود.

وی افزود: حضور رهبران مقاومت در غزه تثبیت پیروزی از بُعد نظامی و سیاسی محسوب می شود و باید همه تلاشها در راستای آشتی ملی باشد.

هنیه بیان کرد: جنگ هشت روزه سرآغاز شکست دشمن و پایانی بر توسعه طلبی های آن بود. پیروزی در جنگ هشت روزه نتیجه آمادگی خوب گروههای مقاومت بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٩-١٣٩١, ١٩:٣٢

   

پر مبحث ترین ها