سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تلاش مخفیانه پاکستان برای به دست آوردن هواپیماهای بدون سرنشین

پکن از آمادگی خود برای فروش هواپیمای بدون سرنشین به اسلام آباد خبر داد، اما با این وجود کارشناسان درباره کارایی و قابلیتهای هواپیماهای بدون سرنشین ساخت چین تردید دارند.
یک خبرگزاری غربی از تلاش مخفیانه پاکستان برای دسترسی به هواپیماهای بدون سرنشین البته از نوع جنگنده آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پس از آنکه آمریکا به درخواست پاکستان مبنی بر در اختیار گرفتن هواپیماهای بدون سرنشین پاسخ منفی داد، اسلام آباد تلاشهایی را به صورت محرمانه برای دسترسی به این جنگ افزار آغاز کرد.

در این میان یکی از بزرگترین رقیبان آمریکا یعنی چین به کمک پاکستان آمده است. پکن از آمادگی خود برای فروش هواپیمای بدون سرنشین به اسلام آباد خبر داد، اما با این وجود کارشناسان درباره کارایی و قابلیتهای هواپیماهای بدون سرنشین ساخت چین تردید دارند.

تلاش مخفیانه پاکستان برای به دست آوردن هواپیماهای بدون سرنشین

این در حالی است که دیروز شنبه برخی شبکه های خبری از ساخت اولین هواپیمای بدون سرنشین بومی در پاکستان خبر دادند.

شبکه الجزیره در این رابطه اعلام کرد : پاکستان موفق شده هواپیمای بدون سرنشینی را به صورت بومی طراحی و تولید کند.

این هواپیماهای جدید پاکستان در مراحل آزمایشی موفق عمل کرده اند. این هواپیماهای بدون سرنشین فعلا فقط برای عملیات شناسایی ساخته شده اند، اما اسلام آباد امیدوار است بتواند به زودی به هواپیماهای بدون سرنشینی دست پیدا کند که به موشک مجهز باشند.

طرح اصلی این نوع هواپیماهای بدون سرنشین ، ایتالیایی است. ایتالیا با همکاری نیروی هوایی پاکستان این هواپیما را ساخته است.

استفاده از این نوع هواپیما ، این امکان را برای پاکستان فراهم می کند تا محلهای اختفای نیروهای طالبان را در دره های صعب العبور این کشور شناسایی کند و هدف قرار بدهد.

به نوشته آسوشیتدپرس، با توجه به آنکه مردم پاکستان تمایلی برای ادامه حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به نقاط مرزی کشورشان ندارند تسلیح به این جنگ افزارها برای این کشور امری ضروری به حساب می آید.

پاکستان اعلام کرده که این حملات آمریکا نقض حاکمیت این کشور محسوب می شود و در اعتراض به حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، تظاهرات گسترده ای در این کشور برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٨-١٣٩١, ٢١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها