سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ناتو هزینه بکارگیری از سلاح‌های اوکراین را می‌پردازد

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩١, ١٣:٠٩    نسخه چاپی    
دولت اوکراین تصمیم گرفته است تعداد 366 واحد اسلحه از ذخایر تسلیحات نیروهای مسلح این کشور را مورد استفاده قرار دهد.
وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که ناتو در سال 2012 هزینه‌ای معادل 15.7 میلیون گریونا به منظور بکار گرفتن ذخایر سلاح‌های سبک و مهمات متعارف موجود در اوکراین اختصاص داده است.
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در نظر دارد هزینه‌ای معادل 15.7 میلیون گریونا (واحد پول اوکرین) برای به کار گرفتن ذخایر اسلحه و مهمات نظامی موجود در این کشور بپردازد.

در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر شده، آمده است: در سال 2012 در چارچوب صندوق امانات ناتو (ПРМ) در نظر گرفته شده است تا هزینه‌ای معادل 15.7 میلیون گریونا به منظور به کار گرفتن اسلحه و مهمات نظامی موجود در اوکراین صرف شود. به منظور تحقق تولیدات مورد استفاده موشک‌ها و مهمات نظامی در صندوق ویژه دولتی اوکراین در سال 2012 44.58 میلیون گریونا منتقل شده است.

دولت اوکراین تصمیم گرفته است تعداد 366 واحد اسلحه از ذخایر تسلیحات نیروهای مسلح این کشور را مورد استفاده قرار دهد.

بدین ترتیب کابینه وزرای اوکراین با پیشنهاد وزارت دفاع این کشور برای به کار گرفتن اسلحه در چارچوب توافقات صورت گرفته بین اوکراین و ناتو در زمینه تامین مادی‌- فنی و استفاده از تسلیحات نظامی سبک، اسلحه و مهمات متعارف و مین‌های ضد نفربر، موافقت کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩١, ١٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها