سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هنیه: تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت است

جمهوری اسلامی ایران به رغم بعد مسافت، هیچگاه از تلاش برای آزادی فلسطین دست نكشیده و در دوره های سخت همواره كنار ما بوده است.
نخست وزیر قانونی ملت فلسطین با بیان این كه جنبش حماس هرگز رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نمی شناسد، اظهار داشت: فلسطین تنها از راه مقاومت آزاد می شود و ما نیز غزه را با مقاومت آزاد كردیم.

به گزارش ایرنا، اسماعیل هنیه در ارتباطی مستقیم از طریق ویدئو كنفرانس با همایش مقاومت، بیداری اسلامی و آزادی فلسطین كه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شده بود، با تقدیر از حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهوری و ملت ایران، گفت: بیداری اسلامی حاوی مژده پیروزی برای قدس، اعراب و ملت های اسلامی است و باید از این فرصت تاریخی در جهت مساله فلسطین استفاده كنیم.

وی تاكید كرد: استراتژی اول ما در سرزمین های فلسطینی به رسمیت نشناختن اسرائیل و سیاست های آن درباره قدس است و همچنین هرگز از حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین خودشان نمی گذریم.

هنیه در رابطه با استراتژی دوم جنبش حماس تصریح كرد: مقاومت در برابر اشغالگری و تقویت ملت فلسطین، استراتژی دوم ماست و در این رابطه هیچگاه از مواضع خود عقب نشینی نخواهیم كرد.

نخست وزیر منتخب ملت فلسطین گفت: سلاح مقاومت تنها در برابر صهیونیست های اشغالگر به كار خواهد رفت و علیه هیچ كشوری نیست و باید این سلاح را به دور از هرگونه سازشی نگاه داریم.

وی وحدت ملت فلسطین و همبستگی میان تمامی جنبش های آزادیبخش را استراتژی سوم حماس خواند و افزود: ما بر نظام شورایی تاكید داریم و اتحاد و رهبری واحد را برای برنامه ملی و اسلامی خود كه دارای اصولی مسلم است، دنبال می كنیم.

هنیه به پیروزی جنبش حماس در انتخابات سال 2006 اشاره كرد و گفت: وقتی حماس در این انتخابات پیروز شد، كسانی كه دم از قواعد دمكراسی می زدند نتایج آن را قبول نكردند و با استناد به منابع خودشان، پیروزی حماس را در غزه فلسطین به رسمیت نشناختند.

نخست وزیر قانونی ملت فلسطین تصریح كرد: ما بر تعهد خودمان مبنی بر آشتی ملی بین ملت فلسطین و وحدت میان آنها تاكید داریم.

هنیه گفت: فلسطین باید همچنان به عنوان مساله ای اسلامی، عربی و انسانی مورد توجه باشد و تلاشی همگانی برای آزادی آن صورت گیرد.

وی با اشاره به بعد انسانی مساله فلسطین خاطر نشان كرد: امروز جوامع انسانی بیدار شده اند و از صهیونیست ها متنفر شده اند و اشغالگران به جز ظالمان، حامی دیگری ندارند.

وی ضمن ابراز تاسف از این كه جهان معاصر به حرف فلسطینی ها گوش نمی دهد و چشمان خود را در برابر توطئه های صهیونیست ها درباره قدس می بندد، گفت: ما اطمینان داریم كه در نهایت، قدس و مسجدالاقصی و در نهایت سرزمین فلسطین آزاد خواهد شد و از همگان دعوت می كنیم تا از تغییرات در كشورهای عربی و فرصت تاریخی بیداری اسلامی برای ارائه نقشه راهی درباره آزادی قدس تلاش كنند.

هنیه ضمن تقدیر و تشكر از موضع گیری های رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و ملت ایران درباره فلسطین، قدس و جنبش های مقاومت تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران به رغم بعد مسافت، هیچگاه از تلاش برای آزادی فلسطین دست نكشیده و در دوره های سخت همواره كنار ما بوده است.

نخست وزیر منتخب ملت فلسطین حضور خود در راهپیمایی روز قدس سال گذشته در تهران را یادآور شد و افزود: ما از نزدیك شاهد بودیم كه میلیون ها نفر در تهران و سایر شهرهای ایران برای آزادی ملت فلسطین تظاهرات كردند و شعار می دادند و امروز بر شما درود می فرستیم و برای آزادی قدس دعا می كنیم.

وی همچنین درباره نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) گفت: نامگذاری این روز تاكیدی بر مساله فلسطین و اسلامی بودن آن است و این كه اشغالگری باطل و از بین رفتنی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۵-١٣٩١, ١٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها