سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

المنار فاش کرد:

قرارداد نظامی 127 میلیون دلاری ریاض-تل آویو

عربستان سعودی به طور مستقیم 7 فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین و کوچک از شرکت های اسرائیلی خریداری کرده است که ارزش آن بالغ بر 127 میلیون دلار است.
منابع خبری لبنان از قرارداد نظامی 127 میلیون دلاری میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی و خرید 7 فروند هواپیمای جاسوسی اسرائیلی خبر دادند.

به گزارش مهر، المنار در گزارشی به نقل از نهادهای نظامی پیگیری تجهیز سلاح در خاورمیانه اعلام کرد: شمار قراردادهای نظامی میان کشورهای حاشیه خلیج فارس و آمریکا و اروپا افزایش یافته است.

طبق این گزارش، آمارهای موجود در فاصله زمانی جولای 2011 تا جولای 2012 حاکی از افزایش چشمگیر خرید سلاح توسط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی است.

در این گزارش همچنین به رقابت شدید شرکت های اروپایی، آمریکایی و اسرائیلی برای فروش سلاح و تجهیزات نظامی به کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره شده است.

در ادامه گزارش آمده است: عربستان سعودی به طور مستقیم 7 فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین و کوچک از شرکت های اسرائیلی خریداری کرده است که ارزش آن بالغ بر 127 میلیون دلار است.

این مبلغ شامل آموزش و نگهداری نیست و یک کادر ویژه از شرکت های اسرائیلی مسئول آموزش به نیروهای سعودی برای استفاده از هواپیماهای مذکور است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۵-١٣٩١, ١٨:٠٢

   

پر مبحث ترین ها