سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رژیم صهیونیستی سامانه گنبد آهنین را در مرز مصر مستقر کرد

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩١, ١۵:١٣    نسخه چاپی    
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین سیستم‌های رادار سطحی را در مرز مصر مستقر کرده و نیروهای هوایی را برای استقرار سریع در مواقع اضطراری در سراسر شهر ایلات و مرز مصر و فلسطین اشغالی آموزش داده است.
ارتش رژیم صهیونیستی که اخیرا نگرانی‌های آن از نقاط مرزی مصر بیشتر شده است، سامانه ضد موشکی "گنبد آهنین" به منظور رهگیری موشک‌های کوتاه برد و برد متوسط را در ایلات در نزدیکی مرز مصر و فلسطین اشغالی مستقر کرد.

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نوشت که کمتر از یک ماه پیش و به دنبال شلیک موشک "گراد" از سیناء به سمت شهر ایلات، ارتش اسرائیل سامانه گنبد آهنین را در این شهر که در نزدیکی مرز مصر است، مستقر کرد تا با هر گونه عملیات شلیک موشک مقابله کند.

به نوشته این روزنامه ارتش رژیم صهیونیستی همچنین سیستم‌های رادار سطحی را در مرز مصر مستقر کرده و نیروهای هوایی را برای استقرار سریع در مواقع اضطراری در سراسر شهر ایلات و مرز مصر و فلسطین اشغالی آموزش داده است.

این روزنامه همچنین مدعی شد که نصب سامانه‌های گنبد آهنین در ایلات نقض حاکمیت مصر و یا نقض توافقنامه کمپ دیوید نیست و نیروهای چند ملیتی MFO حاضر در سیناء مسئول نظارت بر اجرای توافقنامه صلح بین اسرائیل و مصر هستند.

یدیعوت آحارونوت در ادامه به نقل از ژنرال "یؤاف مردخای" نوشت که استقرار سامانه موشکی در مرز مصر برای مقابله با هر گونه تهدیدات در آینده است و پیش از این ارتش این سامانه‌ها را در شهرهای اشدود، عسقلان و بئرالسبع نصب کرده بود و اکنون نیز این سامانه‌ها را برای نخستین بار در ایلات نصب کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩١, ١۵:١٣

   

پر مبحث ترین ها