سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رشد اقتصادی ایتالیا امسال به منفی ۲ درصد می رسد

یزان محبوبیت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا طی ماههای اخیر به علت اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی با هدف کاهش بدهی و کسری بودجه به شدت با افت روبرو شده است . صندوق بین المللی پول به ایتالیا توصیه کرده است میزان هزینه های بودجه و مالیاتها را در میان مدت کاهش دهد و اصلاحات ساختاری را در بازار کار این کشور اجرا کند .صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد سهم بدهی به تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال 2013 میلادی به بیش از 126.4 د رصد خواهد رسید و این رقم تا سال 2017 میلادی به کمتر از 119 درصد می رسد .
وزیر اقتصاد ایتالیا با اشاره به ادامه بحران اقتصادی در این کشور تاکید کرد رشد اقتصادی ایتالیا امسال حدود ۲ درصد کاهش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی ایتالیا امسال به منفی ۲ درصد می رسد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، ویتوریو گریلی که به تازگی به عنوان وزیر اقتصاد ایتالیا جایگزین ماریو مونتی شده است در مصاحبه با روزنامه کوریر دلا سرا تصریح کرد پیش بینی می شود رشد اقتصادی ایتالیا امسال کمی کمتر از 2 درصد کاهش یابد .

رییس بانک مرکزی ایتالیا هفته گذشته پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور امسال 2 درصد کاهش خواهد یافت . بر اساس این گزارش ، اتحادیه کارگران ایتالیا نیز پیش بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور امسال بیش از 2.4 درصد کاهش خواهد یافت .

گریلی افزود ، امیدوارم با خصوصی سازی شرکتهای دولتی ایتالیا هر سال 15 تا 20 میلیارد یورو به در آمد های دولت ایتالیا افزوده شود . وی گفت مهمترین اولویت دولت ایتالیا دستیابی به بودجه متعادل و مقابله با بحران بدهی است ولی بازارهای مالی هنوز تلاشهای صورت گرفته از سوی ایتالیا برای مقابله با بحران مالی را درک نکرده است .

وی در پایان گفت پیش بینی می شود با آغاز مقابله با فرار مالیاتی در ایتالیا امسال بیش از 10 میلیارد دلار در آمد عاید دولت شود .جیورجیو اسکینزی رییس اتحادیه های کارگری ایتالیا تاکید کرد در بهترین حالت ممکن رشد اقتصادی ایتالیا در سال 2012 با افت 2.4 درصدی روبرو می شود و حتی شرایط می تواند خیلی بدتر از این هم بشود .

وی افزود خیلی سخت است که در خصوص بهبود شرایط اقتصادی ایتالیا در شش ماه دوم 2012 میلادی بخواهیم خوش بینانه اظهار نظر کنیم . وی در ادامه ضمن انتقاد شدید از سیاستهای دولت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا گفت اصلاح قانون بازار کار ایتالیا به تنهایی برای حل بحران مالی و بدهی این کشور کافی نخواهد بود .

صندوق بین المللی پول نیز کاهش 1.9 درصدی رشد اقتصادی ایتالیا را پیش بینی کرده است .رییس بانک مرکزی ایتالیا گفت کشورش با بدهی سنگین 2 هزار میلیارد یورویی روبرو است و انتظار می رود رشد اقتصادی این کشور در سال 2012 میلادی بیش از 2 درصد کاهش یابد.

ایگنازیو ویسکو تاکید کرد ایتالیا به روح جدیدی برای مقابله با بحران بدهی نیاز دارد .صندوق بین المللی پول اعلام کرد ، علی رغم تلاشهای زیاد صورت گرفته از سوی دولت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا برای اجرای اصلاحات اقتصادی و مالی ، اقتصاد ایتالیا هنوز به شدت در برابر بحران مالی و بدهی منطقه یورو آسیب پذیر است .بانکهای ایتالیایی هنوز به شدت به منابع مالی بانک مرکزی اروپا وابسته هستند و بخش مهمی از نقدینگی مورد نیاز خود را از بانک مرکزی اروپا تامین می کنند .

این گزارش افزود ، میزان محبوبیت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا طی ماههای اخیر به علت اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی با هدف کاهش بدهی و کسری بودجه به شدت با افت روبرو شده است . صندوق بین المللی پول به ایتالیا توصیه کرده است میزان هزینه های بودجه و مالیاتها را در میان مدت کاهش دهد و اصلاحات ساختاری را در بازار کار این کشور اجرا کند .صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد سهم بدهی به تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال 2013 میلادی به بیش از 126.4 د رصد خواهد رسید و این رقم تا سال 2017 میلادی به کمتر از 119 درصد می رسد .

رهبران اروپایی در نشست دو روزه بروکسل با اعطای کمکهای مالی فوری به ایتالیا و اسپانیا موافقت کرده اند .موسسه رتبه بندی مودی در تازه ترین گزارش خود رتبه اعتباری اوراق قرضه ایتالیا را کاهش داد تا نگرانی ها نسبت به بحران یورو بیش از پیش تشدید شود.در حالی که بحران بدهی ایتالیا همچنان موجب افزایش نرخ بهره استقراض در این کشور شده است موسسه رتبه بندی مودی نیز روز جمعه رتبه اعتباری اوراق قرضه ایتالیا را دو رتبه کاهش داده است .بر اساس این گزارش ، موسسه مودی در این گزارش رتبه اعتباری اوراق قرضه دولت ایتالیا را از ای 3 به بی ای ای 2 تنزل داده است . این موسسه همچنین نسبت به کاهش بیشتر رتبه اعتباری ایتالیا در ماههای آینده هشدار داده است .

ایتالیا بزرگترین بازار اوراق قرضه اروپا را با ارزش 1.64 تریلیون یورو در اختیار دارد . موسسه مودی از دولت ایتالیا خواسته است تا اصلاحات ساختاری مالی را هر چه سریع تر اجرا کند . میزان محبوبیت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا طی ماههای اخیر پس از اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی به شدت کاهش یافته است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩١, ١۵:٠۵

   

پر مبحث ترین ها