سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمله به سفارت روسيه در لیبی

در اعتراض به تصميم روسيه و چين براي وتوي قطعنامه سازمان ملل عليه سوريه، عده‌اي از ديوارهاي سفارت روسيه در طرابلس، پايتخت ليبي بالا رفتند و پرچم روسيه را از فراز اين ساختمان پايين كشيدند.


فرارو:

به دنبال وتوي قطعنامه ضد سوري شوراي امنيت توسط روسيه و چين سفارت روسيه در ليبي مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، به گفته شاهدان، در اعتراض به تصميم روسيه و چين براي وتوي قطعنامه سازمان ملل عليه سوريه، عده‌اي از ديوارهاي سفارت روسيه در طرابلس، پايتخت ليبي بالا رفتند و پرچم روسيه را از فراز اين ساختمان پايين كشيدند.

يك شاهد اظهار داشت: اين اولين تجمع در مقابل سفارت نبود، اما تجمع‌هاي گذشته داراي طبيعت صلح‌آميز بودند.

وزارت خارجه روسيه اعلام كرد: در اين حمله هيچ‌يك از ديپلمات‌هاي روسيه مجروح نشدند.

در بيانيه وزارت خارجه روسيه آمده است: مقامات ليبي به خاطر اين حمله عذرخواهي كردند و به ما اطمينان دادند كه در مورد اين حمله تحقيقات انجام گيرد و امنيت براي هيات ديپلماتيك ما در طرابلس تامين شود.

روسيه و چين قطعنامه شوراي امنيت عليه سوريه را وتو كردند. در اين قطعنامه از بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه خواسته شده بود از قدرت كناره‌گيري كند.

وزارت امور خارجه روسيه اعلام كرد: در جريان يك راهپيمايي غيرقانوني، تظاهركنندگان با شعارهاي ضد روسي در مقابل سفارت روسيه در طرابلس تجمع كرده تا عليه موضع اين كشور در جريان قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه سوريه اعتراض كنند.

به گزارش خبرگزاري ايتارتاس، در ادامه اين بيانيه همچنين آمده است: در اين تظاهرات كه چندين نفر شركت داشتند، معترضان از ساختمان سفارت روسيه بالا رفته و به روي پشت‌بام اين ساختمان رفتند و با تخريب دوربين‌هاي مداربسته، پرچم روسيه را پايين آوردند.

وزارت امور خارجه روسيه گزارش داد: هيچ‌يك از ديپلمات‌هاي روسي آسيب نديدند. همچنين خسارت زيادي به ساختمان‌ سفارت وارد نيامده است. پس از انجام اقداماتي در راستاي احترام به مقام‌هاي رسمي ليبي در طرابلس و سفارت اين كشور در مسكو، تدابير امنيتي براي تضمين امنيت در سفارت روسيه در طرابلس صورت گرفت.

در اين راستا، مقام‌هاي ليبيايي از دولت روسيه عذرخواهي كرده و متعهد شدند تا اين روند را مورد بررسي قرار دهند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٠, ١٧:٠۵

   

پر مبحث ترین ها