سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک جمهوری‌خواه برجسته دیگر از کلینتون حمایت کرد

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩۵, ٠٨:١٠    نسخه چاپی    
خبر حمایت این سناتور با سابقه جمهوری‌خواه که تنها دو روز بعد از نخستین مناظره تلویزیونی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ اعلام می‌شود، می‌تواند امتیازی بزرگی برای دموکرات‌ها محسوب شود.


جان وارنر، سناتور برجسته کنگره آمریکا اعلام کرده در انتخابات پیش‌رو از هیلاری کلینتون حمایت خواهد کرد.

حمایت او که یک جمهوری‌خواه است و به مدت پنج دوره به عنوان سناتور ایالت ویرجینیا در کنگره آمریکا حضور داشته، می‌تواند تا حدود زیادی به هیلاری کلینتون برای کسب آرای این ایالت حساس کمک کند.

تیم کِین، یار انتخاباتی کلینتون هم پیش‌تر فرماندار ویرجینیا بوده و اکنون نماینده همین ایالت در مجلس سنا است و در صورت پیروزی او و کلینتون در رای‌گیری روز هشتم نوامبر، کِین به عنوان معاون او برگزیده خواهد شد.

این نخستین بار است که جان وارنر از یک نامزد دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کند.

او روز چهارشنبه هفتم مهر (۲۸ سپتامبر) در حالی که تیم کِین او را همراهی می‌کرد رسما حمایت خود از کلینتون را اعلام کرد و گفت به نظر او اظهارات دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان، "اضطراب‌آور" است و او برای ارتش "احترام" قایل نیست.

خبر حمایت این سناتور با سابقه جمهوری‌خواه که تنها دو روز بعد از نخستین مناظره تلویزیونی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ اعلام می‌شود، می‌تواند امتیازی بزرگی برای دموکرات‌ها محسوب شود.

جان وارنر بین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۹ (سی سال) به عنوان نماینده ایالت ویرجینیا در مجلس سنای آمریکا حضور داشت؛ ایالتی که به طور تاریخی یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های جمهوری‌خواهان بوده اما در چند دهه گذشته بارها به سیاست‌مداران دموکرات روی خوش نشان داده است.

همزمان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ از تصمیمش برای افزایش آگهی‌های انتخاباتی خبر داده و اعلام کرده بنا دارد از ترامپ برای اهدای بزرگترین کمک مالی از محل دارایی های شخصی‌اش درخواست کند.


منبع: بی بی سی

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩۵, ٠٨:١٠

   

پر مبحث ترین ها