سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابراز تاسف عمر موسی از انصراف البرادعی

عمرو موسی ابراز اطمینان کرد البرادعی در کنار دیگر مصری‌هایی که برای بازسازی کشورشان تلاش می‌کنند، به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

عمر موسی دبیر کل سابق اتحادیه عرب و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر از اعلام انصراف محمد البرادعی از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، ابراز تاسف کرده است.

ایرنا به نقل از خبرگزاری آلمان: با اعلام این خبر افزود دبیر کل سابق اتحادیه عرب از انصراف محمد البرادعی از شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری مصر ابراز تاسف کرد و نقش و مشارکت وی را در تحولات اخیر مصر ستود.

عمرو موسی ابراز اطمینان کرد البرادعی در کنار دیگر مصری‌هایی که برای بازسازی کشورشان تلاش می‌کنند، به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

محمد البرادعی دبیرکل آژانس بین المللی هسته‌ای روز شنبه انصراف خود را از شرکت کردن در انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد.

وی با اعلام انصراف خود از رقابت‌های ریاست جمهوری مصر گفت رژیم سابق همچنان اداره این کشور را که از زمان سرنگونی حسنی مبارک بدون رئیس دولت بوده است به عهده دارد.

مدیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی، با انتشار بیانیه‌ای در همین خصوص اعلام کرد: وجدانم اجازه نمی‌دهد که در رقابت‌های ریاست جمهوری یا هر پست دیگری شرکت کنم مگرآنکه چنین رقابتهایی برپایه یک اصول دموکراتیک باشد.

البرادعی از منتقدان اصلی شورای نظامی حاکم بر مصر به شمار می‌رود که از زمان سرنگونی مبارک در ماه فوریه اداره امور مصر را به عهده داشته است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٠, ٠٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها