سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حقوق فروردین و اردیبهشت معاف از مالیات / سقف حقوق معاف از مالیات در سال ۹۵ چقدر است؟

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال 95 مطابق معافیت سال 94 است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی كشور، «محمد قاسم پناهی» با بیان اینكه بر اساس ماده 84 اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یك یا چند منبع، هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می شود، گفت: براساس ماده 85 قانون یادشده، نرخ مالیات بر درآمد حقوق كاركنان دولتی و غیردولتی در سال 1395، مازاد بر میزان معافیت تا هفت برابر آن، مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد آن 20 درصد است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی كشور خاطرنشان ساخت: بر اساس ماده 86 این قانون، پرداخت كنندگان حقوق، هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مكلفند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده 85 این قانون محاسبه و كسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت كنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه های بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

وی با بیان اینكه براساس قانون دو دوازدهم بودجه سال 95، دولت اجازه دارد در دو ماه ابتدایی سال 95 مطابق احكام و جداول قانونی بودجه سال 94 كل كشور و بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل كند، گفت: بر این اساس، در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، میزان معافیت مالیاتی حقوق مطابق معافیت سال 1394 خواهد بود.

براساس این گزارش، پس از تصویب قانون بودجه سال 95، معافیت جدید مالیات بر درآمد حقوق سال 95 و نیز چگونگی محاسبه و تعیین تكلیف معافیت دو ماه اول امسال اعلام خواهد شد.

پناهی اضافه كرد: با توجه به احكام قانونی بودجه سال 94 كل كشور، سقف معافیت مالیاتی در دو ماه اول امسال، ماهانه 11 میلیون و 500 هزار ریال است.

 

 

 

منبع:خبر انلاین

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩۵, ١٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها