سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیات عیدی پایان سال کارگران اعلام شد

نماینده کارفرمایان اعلام کرد: عیدی پایان سال کارگران حداقل یک میلیون و 424 هزار و 850 تومان و حداکثر 2 میلیون و 137 هزار و 275 تومان خواهد بود که مشمول مالیات نیز می‌شود.

مجید آهنگریان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به میزان پرداخت عیدی کارگران در سال 94، اظهار داشت: طبق قانون همه ساله عیدی کارگران حداکثر 2 برابر پایه حقوق به شرط آنکه از 3 برابر حداقل دستمزد (712425تومان) فراتر نباشد.وی افزود: بر این اساس حداقل میزان عیدی دریافتی کارگران حداقل‌بگیر1424850 تومان خواهد بود و حداکثر میزان عیدی برای سایر سطوح شغلی که از حداقل حقوق بیش‌تر دریافت می‌کنند، 2137275 تومان خواهد بود.


این نماینده کارفرمایی با اشاره به اینکه برخی کارفرمایان به علت توانایی مالی کم و کاهش بار هزینه‌ای، عیدی را در 2 بخش مهر ماه و اسفند ماه پرداخت می‌کنند، گفت: معمولا مابقی کارفرمایان نیز به تناسب توانایی از ابتدای اسفند کل عیدی را به حساب کارگران خود واریز می‌کنند.


وی در پاسخ به این سؤال که آیا عیدی هم مشمول پرداخت مالیات خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: طبق قانون مالیات پرداختی‌ها باید مشمول مالیات شوند به شرطی که مجموع درآمد سالانه از سقف معافیت مالیاتی (1/200/000تومان) بیشتر نباشد.

 

آهنگریان گفت: عمده کارگران مشمول مالیات 10 درصدی در دریافتی‌های خود می‌شوند اما مابقی که حقوق دریافتی‌شان از 1/200/000 تومان کم‌تر است، معاف از مالیات هستند.این نماینده کارفرمایی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه عیدی پایان سال با چه شرایط و ضوابطی به کارگران پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: آن دسته از کارگرانی که به طور کامل در یک سال مشغول کار باشند و مرخصی بدون حقوق دریافت نکرده باشند، عیدی را کامل دریافت می‌کنند.

 

وی افزود: کارگرانی هم از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده‌اند که این افراد به نسبت ماه‌های اشتغال به کار در یک سال (12ماه) عیدی دریافت می‌کنند.نماینده کارفرمایان همچنان تاکید کرد: به عنوان مثال اگر کارگری از نیمه سال استخدام شده و آغاز به کار کند تنها به تناسب تعداد ماه‌های اشتغال به کار عیدی می‌گیرند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩۴, ١٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها