سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معافیت مالیات برای درآمد کمتر از یک میلیون و 250 هزار تومان

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٣, ١٢:٣٧    نسخه چاپی    
پاپی زاده،با بیان اینکه افزایش مالیات بر مشاغل درکشورهای توسعه یافته به نسبت افزایش درآمد نیز لحاظ می شود، افزود: مجلس پیشنهادی دارد تا دولت،کارمندان و کارگرانی که حقوق آن ها زیر خط فقر یعنی یک میلیون و 250 هزار تومان است، از پرداخت مالیات معاف کند.

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی،گفت: مجلس پیشنهاد دارد که دولت، کارمندان و کارگرانی که حقوق آن ها زیر خط فقر یعنی یک میلیون و 250 هزار تومان است از پرداخت مالیات معاف کند.

عباس پاپی زاده، درخصوص رشد 22 درصدی مالیات برمشاغل درلایحه بودجه سال 94، به ایسکانیوز،گفت: در بحث مالیات بردرآمد دو نوع مالیات وجود دارد، یکی مالیات برحقوق یعنی مالیات حقوق بگیران و کارمندان و دیگری مالیات بر مشاغل یعنی اقشار پردرآمد جامعه است.
پاپی زاده،در خصوص مالیات حقوق بگیران یعنی کارمندان و کارگران، افزود: متاسفانه این گونه اقشار کم درآمد مالیات پرداخت می کنند که مجلس موافق افزایش نرخ مالیات این اقشار ضعیف جامعه نیست.
نماینده مردم دزفول در مجلس،با بیان اینکه مجلس با افزایش  نرخ مالیات حقوق بگیران یعنی کارمندان،کارکنان و اقشار متوسط جامعه موافق نیست،تصریح کرد: مجلس موافق افزایش نرخ مالیات افرادی که درآمدهای چندین برابری حقوق کارمندان دارند، است که در این راستا با افزایش نرخ مالیات اقشار پردرآمد جامعه،  مالیات اقشار کم درآمد جامعه که معاف شده اند ،جبران  شود.
پاپی زاده،با بیان اینکه افزایش مالیات بر مشاغل درکشورهای توسعه یافته به نسبت افزایش درآمد نیز لحاظ می شود، افزود: مجلس پیشنهادی دارد تا دولت،کارمندان و کارگرانی که حقوق آن ها زیر خط فقر یعنی یک میلیون و 250 هزار تومان است، از پرداخت مالیات معاف کند.

وی،با بیان اینکه نرخ مالیات افرادی که درآمد آن ها چندین برابر حقوق بگیران و جزء اقشار پردرآمد جامعه هستند،درسال 94افزایش پیدا می کند، ادامه داد: براساس پیشنهاد کمیسیون تلفیق مجلس،مشاغلی که درآمدهای بالایی دارند باید مالیات بیشتری بپردازند و کارمندان و کارگرانی که درآمد آن ها زیر خط فقر است،معاف از پرداخت مالیات شوند، که این پیشنهاد مجلس در جهت حمایت از اقشار کم درآمد، آسیب پذیر و کارمندان و کارگران جامعه است.
پاپی زاده،در خصوص مالیات بر ارزش افزوده،افزود: هنوز مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار نگرفته است.
وی،درخصوص حذف یارانه افراد با درآمد بیش از دو میلیون تومان درکمیسیون تلفیق،گفت: این موضوع پیشنهاد چندتن از نمایندگان مجلس بوده که هنوز کمیسیون تلفیق به صورت جدی این نظرات و پیشنهادات را پیگیری نکرده است.
براساس این گزارش؛دولت برای مالیات مشاغل در سال آتی 3 هزار و ششصد میلیارد تومان را اعلام کرده بود اما اعضای کمیسیون تلفیق این رقم را با 22 درصد افزایش 3780 میلیارد تومان تصویب کردند این در حالی است که در پیش بینی عملکرد سال 93، 3هزار و صد میلیارد تومان از محل مالیات بر مشاغل تعیین شده است.  

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٣, ١٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها