سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت‌ها از بازار داغ لوازم کریسمس

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ٠٣:١٢    نسخه چاپی    
قیمت درخت کریسمس در اندازه‌ کوچک حدود 100 هزار تومان است. در اندازه‌های بزرگ‌تر و بسته به شکل، نوع طراحی، قیمتی بین 180 تا 380 هزار تومان دارد.

در آستانه سال نو میلادی فروش انواع وسایل تزئینی کریسمس رونق گرفته است؛ هر چند که این لوازم ارزان نیستند و تهیه و تزیین یک درخت کریسمس بین 130 تا 450 هزار تومان هزینه دارد.

 

بر اساس گزارش میدانی ایسنا، در آغازین روزهای سرد زمستانی با تردد در خیابان‌های تهران با مغازه‌ها و ویترین‌هایی دیده می‌شوند که از عروسک‌های بابا نوئل، گوی‌ها، کاغذها و کارت پوستال‌های رنگی، گوی‌های شیشه‌ای و انواع وسایل تزئینی کریسمس پر شده‌اند. در کنار برخی مغازه‌ها هم درخت‌های کریسمس که قیمت‌های نسبتا بالایی دارند در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند.

به گفته فروشندگان فروش وسایل کریسمس از اوایل آذر ماه آغاز شده و تا اواسط دی ماه ادامه دارد.

در این میان اغلب فروشندگان از میزان فروش‌شان ابراز رضایت می‌کنند و برخی‌ از آنها می‌گویند چون فروش این وسایل مقطعی و محدود است، تخفیف چندانی برای کالا‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.

 

قیمت انواع درخت کریسمس و بابانوئل
 

قیمت درخت کریسمس در اندازه‌ کوچک حدود 100 هزار تومان است. در اندازه‌های بزرگ‌تر و بسته به شکل، نوع طراحی، قیمتی بین 180 تا 380 هزار تومان دارد.

گوی‌ها و چراغ‌های رنگی از تزئینات اصلی یک درخت کریسمس محسوب می‌شوند. بسته‌های شش تایی گوی‌های رنگی کوچک به قیمت 16 هزار تومان فروخته می‌شود و بسته‌های در اندازه بزرگ‌تر بین 24 تا 32 هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین چراغ‌های رنگی قیمتی بین 10 تا 45 هزار تومان دارند و ریسه نخ زری نیز 5000 تومان فروخته می‌شود.

عروسک‌های بابانوئل نیز تنوع قیمت زیادی دارد. اندازه‌های کوچک این عروسک بین 5000 تا 30 هزار تومان است. بابانوئل‌های بزرگ‌تر بیش از 100 هزار تومان هستند. همچنین کلاه بابانوئل به قیمت 16 و 24 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

به غیر از این وسایل که جزو بخش‌های اصلی جشن کریسمس است، فروشندگان، کالا‌های تزئینی و فانتزی دیگری را که ویژه کریسمس است عرضه می‌کنند.

ظرف‌های کریسمس نیز قیمت‌های متفاوتی دارد. بشقاب‌ها بین 15 تا 25 هزار تومان و لیوان‌های با طرح بابانوئل 12 تا 20 هزار تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.

همچنین نمکدان بابانوئل جفتی 18 هزار تومان، جا شمعی بابا نوئل 18 هزار تومان، شمع‌های بسته چهار تایی 20 هزار تومان، گوی شیشه‌ای 18 هزار تومان، شمع معطر 18 هزار تومان و کارت‌پوستال‌ها نیز حدود 10 هزار تومان هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ٠٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها