سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تحریم مجدد بابک ‎زنجانی توسط اتحادیه اروپا

بر اساس این گزارش، بانک سینا، دانشگاه صنعتی شریف، بابک زنجانی، و موسسه «سورینت - ترست - بانکرز» تحت مدیریت بابک زنجانی، افراد و موسساتی هستند که از سوی اتحادیه اروپا وارد فهرست تحریم‌ها شده‌اند.
اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که سه موسسه بانکی و آموزشی و یک سرمایه‌دار ایرانی را وارد لیست تحریم‌های خود کرده است.

اتحادیه اروپا در تصمیم جدید خود که مورد تایید وزرای خزانه‌داری و دارایی کشورهای این اتحادیه در نشست دیروز در بروکسل قرار گرفت، سه موسسه و یک سرمایه‌دار ایرانی را بار دیگر وارد لیست تحریم‌های اروپایی و توقیف حساب‌های مالی آنها و ممنوعیت ورودشان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا کرد.

در همین ارتباط یک منبع مطلع اروپایی در بروکسل با اعلام این خبر گفت: این سه موسسه بانکی و آموزشی و سرمایه‌دار مذکور قبلا هم در لیست سیاه اروپا قرار داشتند اما به دلایل اداری و حقوقی و بنا به درخواست دادگاه اروپا، چند ماه قبل از این لیست خارج شدند که پس از بررسی‌های صورت‌گرفته درباره این موسسات و فرد ایرانی و ارزیابی و بررسی تحریم آنها براساس قوانین اروپا، بار دیگر وارد لیست سیاه شدند.

«باشگاه خبرنگاران» به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان سعودی نوشت: بر اساس این گزارش، بانک سینا، دانشگاه صنعتی شریف، بابک زنجانی، و موسسه «سورینت - ترست - بانکرز» تحت مدیریت بابک زنجانی، افراد و موسساتی هستند که از سوی اتحادیه اروپا وارد فهرست تحریم‌ها شده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٨-١٣٩٣, ١٨:۵۶

   

پر مبحث ترین ها