سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی صحت برداشت 4.1 میلیارددلاری دولت از صندوق توسعه ملی ادامه دارد

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣٨    نسخه چاپی    
در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا این برداشت با مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی صورت گرفته و این نوع برداشت جزو مصادیق مصوبه ستاد محسوب می شود یا خیر .
دادستان دیوان محاسبات با بیان اینکه برداشت 4.1 میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی صحت دارد، گفت: اصل برداشت دولت از صندوق توسعه روش و ترفندی خاص داشته است و تخلف یا قانونی بودن آن در دست بررسی است.

فیاض شجاعی در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه برداشت 4.1 میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی انجام شده است گفت: برداشت صورت گرفته اما اینکه تخلف بوده یا نه بحث جدایی دارد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون دولت بر مبنای مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی و یا مجلس شورای اسلامی امکان برداشت از صندوق توسعه ملی در راستای اهدافی که در اساسنامه صندوق مقرر شده دارد.

دادستان دیوان محاسبات اظهار داشت: اصل برداشت دولت از صندوق توسعه روش و ترفندی خاص داشته است. حسابرسان ما که بر صندوق توسعه نظارت می کنند متوجه برداشت 4.1 میلیارد دلاری دولت از این صندوق شده اند. در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا این برداشت با مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی صورت گرفته و این نوع برداشت جزو مصادیق مصوبه ستاد محسوب می شود یا خیر .

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات در این خصوص به مجلس گزارش داده است و در حال بررسی تخلف بودن یا نبودن این اقدام است.

به گزارش مهر چندی پیش خبری مبنی نامه رئیس دیوان محاسبات به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر برداشت 4.1 میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی منتشر شد.بر اساس این گزارش 2.6 میلیارد دلار از این پول تبدیل به ریال شده است.این خبر توسط معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد تکذیب شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها