سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابهام در رقم بدهی های بانکی/

23 نفر به اندازه یارانه سه ماه تمام مردم ایران بدهی دارند

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ١١:١٢    نسخه چاپی    
میزان بدهی های بانکی تا پایان سال 90 حدود 50 هزار میلیارد تومان برآورد می شد. این رقم سال 85 نیز تنها 3 هزار میلیارد تومان بود.
خبرآنلاين: نهادهای نظارتی در مورد اعلام عدد نهایی میزان معوقات بانکی به اختلاف نظر رسیده اند.

تاکنون سه عدد متفاوت در مورد میزان معوقات بانکی اعلام شده ولی هنوز هیچ نهاد رسمی در مورد دلایل اختلاف میان اعداد اعلام شده را بیان نکرده است.

در حال حاضر در مورد میزان بدهی های معوق بانکی ابهام مهمی وجود دارد. محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه این عدد را 100 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است وزارت صنعت در یکی از گزارش های خود این رقم را 80 هزار میلیارد تومان و نهادی دیگر این عدد را 65 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. دولت طی یکسال و از راه حراج وثیقه های بانکی تنها موفق شده 3 هزار میلیارد تومان از منابع از دست رفته را به بانک ها بازگرداند. این عدد نیز از راه فروش املاکی محقق شده که در رهن بانک بوده اند. براساس گزارشی که سایت پایش پرس منتشر کرده، میزان بدهی بانکی 23 نفر برابر با 11 هزار میلیارد تومان و تقریبا به اندازه 3 برابر میزان یارانه پرداختی در یک ماه است.

میزان بدهی های بانکی تا پایان سال 90 حدود 50 هزار میلیارد تومان برآورد می شد. این رقم سال 85 نیز تنها 3 هزار میلیارد تومان بود. در فرودین سال 86 میزان بدهی های بانکی به 11 هزار میلیارد تومان رسید و در شهریور همان سال از مرز 12 هزار میلیارد تومان عبور کرد. اصلی ترین انتقاد نهادهای تولیدی به انحراف وام ها از تولید به فعالیت های واسطه ای مربوط می شود.
23 نفر به اندازه یارانه سه ماه تمام مردم ایران بدهی دارند

23 نفر به اندازه یارانه سه ماه تمام مردم ایران بدهی دارند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ١١:١٢

   

پر مبحث ترین ها