سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت تکلیف سبدکالا و یارانه نقدی را در فاز دوم مشخص کرد

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴١    نسخه چاپی    
در بحث افزایش قیمت بنزین قرار نیست فشاری بر مردم تحمیل کنیم و به یک باره بنزین گران شود و افزایش قیمت کنونی رشد چندانی نسبت به کشورهای همسایه ما نیست.
معاون رئیس‌جمهور از اختصاص یارانه 45 هزار و 500 تومانی و سبد کالا به خانواده‌های نیازمند در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

محمدباقر نوبخت جمعه‌شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران اظهاراتی بیان داشت که اهم آن در ادامه می آید:

از محل درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بیش از 5 هزار و 400 میلیارد تومان در سال جاری بین حوزه تولید و بهبود حمل و نقل توزیع خواهد شد.

در حوزه بهداشت و درمان نیز از محل فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها 4 هزار و 800 میلیارد تومان تخصیص می‌یابد و 2 هزار و 400 میلیارد تومان علاوه بر 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی، سبد کالا به خانواده‌های نیازمند داده می‌شود.
در قانون پیش‌بینی شد که 48 هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت‌ها به علاوه 11 هزار و 300 میلیارد تومان از محل بودجه عمومی به عنوان منبع برای فاز دوم هدفمندی‌ها اختصاص داده شود.

از این مبلغ در سال جاری 10 هزار میلیارد تومان از درآمد قانون هدفمندی به بخش تولید، 4 هزار و 800 میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان و 2 هزار میلیارد تومان نیز به بیمه بیکاری تخصیص می‌یابد.

(با اشاره به انصراف بیش از 2 میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها) با انصراف این افراد، یک هزار و 200 میلیارد تومان منبع صرفه‌جویی می‌شود.

افزایش 300 تومانی قیمت هر لیتر بنزین در مرحله دوم هدفمندی در مقایسه با کشورهای همسایه یا افزایش چند برابر در فاز اول این قانون قابل قیاس نیست و نظر ما نیز این بود که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی، فشار زیادی به مردم وارد می‌‌شود و دولت نیز در تلاش است تا پایان سال این افزایش تورم را به زیر 25 درصد کاهش دهد.

در بحث افزایش قیمت بنزین قرار نیست فشاری بر مردم تحمیل کنیم و به یک باره بنزین گران شود و افزایش قیمت کنونی رشد چندانی نسبت به کشورهای همسایه ما نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها