سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۲۳۴ بدهکار بانکی بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند

خسروی گفت: امروز 173 نفر در کشور بالای 50 میلیارد تومان بدهی بانکی دارند و 61 نفر نیز بیش از یک‌صد میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار هستند.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: در برهه کنونی، بیش از ۲۳۴ بدهکار بانکی در کشور بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند.

به گزارش فارس، علیرضا خسروی دقایقی پیش در نخستین نشست شورای اداری شهرستان سمنان که با حضور فرماندار سمنان و سایر مدیران اجرایی در فرمانداری این شهرستان در سال جاری برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که برخی می‌گویند تزریق اعتبار به پروژه‌های مسکن مهر سبب ایجاد تورم در کشور شده است.

وی گفت: این در حالی است که در مجموع حدود 40 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح مسکن مهر در سراسر کشور اختصاص یافته تا به واسطه آن حدود 4 میلیون واحد مسکونی در استان‌های مختلف ساخته شود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: در برهه کنونی، 60 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کشور وجود دارد که دولت باید بکوشد این معوقات را هرچه سریعتر وصول کند.

وی گفت: باید دانست که چرا معوقات بانکی در دست بدهکاران نظام بانکی کشور مانده است و در تولید صرف نشده و البته نباید به طور مستمر از طرح‌های خوبی که در گذشته اجرایی شده است، انتقاد شود.

خسروی گفت: امروز 173 نفر در کشور بالای 50 میلیارد تومان بدهی بانکی دارند و 61 نفر نیز بیش از یک‌صد میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار هستند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه افزود: بدهکاران بانکی پول بی‌زبان را از بانک‌ها گرفته‌اند و امروز آن را پس نمی‌دهند و هنگامی هم که می‌خواهیم در این زمینه ورود پیدا کنیم، برخی زنگ‌ خطرها به صدا در می‌آید که شما روی خط قرمز‌ها پا گذاشته‌اید.

خسروی افزود: امروز باید دستگاه‌های نظارتی و نهادهای مسئول بررسی کنند که اینها چه کسانی هستند که توانسته‌اند تا این حد تسهیلات دریافت کنند و آن را پس نیز نمی‌دهند.

خسروی گفت: امروز همه باید در راستای شناسایی یقه سفیدها تلاش کنیم و حرف ما این است که چرا کسی به این دست موارد رسیدگی نمی‌کند.

خسروی گفت: قرار بود سرمایه خوبی وارد بخش تولید شود تا واحدهای تولیدی بتوانند با تامین سرمایه در گردش به فعالیت بیشتری بپردازند اما این اتفاق به خوبی نیفتاده است و تعدادی از افراد در حال برهم زدن اقتصاد مملکت هستند و برخورد خاصی نیز با آنها صورت نمی‌گیرد.

خسروی با بیان اینکه 800 تن طلا در حال حاضر در کشور وجود دارد، گفت: ذخایر جمهوری اسلامی ایران بسیار مطلوب بوده و برخی غربی‌ها از این متعجب هستند که چگونه بانک مرکزی کشوری که در تحریم قرار دارد توانسته تا امروز امور کشور را بچرخاند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٣, ١٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها