سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت میوه‌ شب‌ عید تعیین شد: سیب۳۸۵۰ و پرتقال ۱۷۵۰ تومان

بر اساس این قیمت‌ها ذخیره سازی انجام شده به نحوی که 100 هزار تن سیب و پرتقال بر حسب شرایط ذخیره شده است.
رئیس اتحادیه باغداران از تعیین قیمت میوه شب عید و ذخیره‌سازی ۱۰۰هزارتن سیب و پرتقال خبر داد و گفت: قیمت سیب ممتاز۳۸۵۰ و پرتقال شمال ۱۵۰۰ تا ۱۷۵۰ تومان تعیین شده است.
مجتبی شادلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد تصویب قیمت سیب و پرتقال در تنظیم بازار اظهار داشت: با توجه به پیشنهاد بخش خصوصی و دولت و توافقاتی که انجام شده قیمت سیب ممتاز 3850 تومان و سیب درجه یک دماوند 3000 تومان تعیین شده که این ارقام به تأیید سازمان حمایت نیز رسیده است. نرخ سیب مناطق سردسیر نیز به تناسب کیفیت کمتر از این قیمت‌ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه نرخ پرتقال شمال نیز از 1500 تا 1750 تومان تعیین شده است، گفت: این نرخ‌ها هنوز به سطح قرارداد نرسیده ولی این قیمت‌ها توافق شده بین دو طرف است ولی بر اساس این قیمت‌ها ذخیره سازی انجام شده به نحوی که 100 هزار تن سیب و پرتقال بر حسب شرایط ذخیره شده است. البته این حجم بیشتر برای تنظیم بازار شب عید یعنی اواخر اسفند تا اواسط فروردین است.
رئیس اتحادیه باغداران در واکنش به این موضوع که آیا حجم ذخیره سیب و پرتقال در حد 100هزار تن است، تأکید کرد: این حجم تنها مربوط به طرح تنظیم بازار شب عید است ولی ده ها برابر آن توسط بخش خصوصی ذخیره شده که تا خرداد ماه نیز نیاز بازار را پوشش خواهد داد.
telegram 19dey.com
شیرازی    26 دی 1392 08:15
احسنت به دولت تدبیر و امید که به فکر مردم است؟
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٢, ٢١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها