سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وجود ۷۵۰ هزار میلیارد ریال معوقات بانکی در کشور

در دولت سابق به بدهکاران بانک‌ها مهلتی داده شد تا با پرداخت 2 قسط معوقه از قوانین معوقات خارج شوند که این خود سبب بروز مشکلاتی دیگر شد.
رئیس سازمان بازرسی از وجود ۷۵۰ هزار میلیارد ریال معوقات بانکی در کشور خبر داد و گفت: در برنامه ۵ ساله نظام بازرسی بسیج تمامی ظرفیت‌ها برای بستن راه‌های خلاف و فساد در نظام اداری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ناصر سراج در آئین معارفه حسام عشقی و تودیع ابوالفضل غنچه ارغوان مدیرکل سازمان بازرسی استان مرکزی، با اشاره به لزوم نظارت در سیستم اداری و اجرایی کشور اظهار کرد: نظارت بر بازرسی مقدم است زیرا معمولا بازرسی بعد از وقوع خلاف انجام می شود و نوعی دیر رسیدن است اما نظارت از انجام خطا جلوگیری می‌کند.

وی افزود: نظارت نقطه‌ای و افزایش نظارت‌های با برنامه و هدفمند باید به صورت مرتب انجام شود و گزارش‌های آن نیز از نظر کیفی ارتقا یابد.

رئیس بازرسی کل کشور تصریح کرد: نظارت نوعی سیاست‌گذاری پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع خلاف است که برای حفظ سلامت فضای ادارات و رونق اقتصادی انجام می‌شد.

وی با اشاره به وجود 750 هزار میلیارد ریال معوقات بانکی در کشور گفت: معوقات بانکی در کشور بالا است و به معضل و چالشی برای رونق اقتصادی تبدیل شده است.

سراج افزود: در دولت سابق به بدهکاران بانک‌ها مهلتی داده شد تا با پرداخت 2 قسط معوقه از قوانین معوقات خارج شوند که این خود سبب بروز مشکلاتی دیگر شد.

وی تصریح کرد: معوقات بالای بانکی سبب شد تا یکی از برنامه‌های جدی دولت تعیین تکلیف معوقات بانکی باشد و بدهکاران بانکی از طریق کمیته‌هایی شناسایی و رتبه بندی شوند.

رئیس بازرسی کل کشور رتبه فساد اداری اعلام شده در شان جمهوری اسلامی ندانست و گفت: باید شفافیت قانونی را با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اجرایی کردن ارکان 8 ماده ای به‌کار گرفت.

وی افزود: رئیس جمهور در نامه‌ای به معاون اول خود اجرایی شدن ارکان 8 ماده ای اعلام شده رهبر عظیم الشان انقلاب را ضروری دانست و بسیار بر آن را تاکید کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٢, ١٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها