سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قیمت‌ خودرو بالا کشید

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٢, ١٧:٢۵    نسخه چاپی    
البته در این میان عدم اعلام قیمت خودروهای دارای ارزی بری زیاد نیز بر نوسانات بازار افزوده است به نحوی که مردم برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها توجه ویژه ای را به خرید این خودروها نموده اند.
بازار خودرو در حالی این روزها با افزایش قیمت روبه رو است که خودروسازان پس از تصویب قیمت‌های جدید متعهد شده بودند تولید را افزایش دهند و بازار را مدیریت کنند، ولی گویا موفق به این کار نشدند.

به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسید پس از ماه‌ها کشمش و تعیین قیمت‌های جدید 23 مدل خودرو که براساس فرمول جدید شورای رقابت اعلام شده بود بازار خرید و فروش خودرو به سمت آرامش رفته و جنب و جوش معاملات مرحله جدیدی را تجربه کند. اما گویا بازار خودرو همچنان درگیر اختلاف نظرها و اعمال مدیریت‌های نامناسب است و هنوز رنگ آرامش به خود ندیده و هر روز با نوسان قیمت جدید مواجه می‌شود.

باوجود آنکه شرکت‌های خودروساز از همان ساعات نخست اعلام قیمت‌های جدید از تعهدات خود برای افزایش سطح تولید و ارائه خدمات نوین به مشتریان خبر می دادند؛ اما این روزها بازار با کاهش عرضه روبه رو بوده و قیمت ها در حال افزایش است. برخی از فعالان بازار خرید و فروش خودرو معتقدند بعد از ماه‌ها جدال بر سر قیمت خودرو و انتظار مردم برای اعلام قیمت‌های جدید به دلیل کاهش سطح تولید خودرو از سوی خودروسازان قیمت ها در بازار در حال افزایش بوده و هر روز روند صعودی را تجربه می کند.

فروشندگان معتقدند به همان نسب که قیمت خودرو در قیمت گذاری‌های جدید کاهش یافت در بازار آزاد با افزایش رو به رو گردیده است. به نحوی که با التهابات بازار خودروهای داخلی گرایش مردم به خرید خودروهای خارجی 80 تا 100 میلیون تومانی افزایش یافته است.

البته در این میان عدم اعلام قیمت خودروهای دارای ارزی بری زیاد نیز بر نوسانات بازار افزوده است به نحوی که مردم برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها توجه ویژه ای را به خرید این خودروها نموده اند.

در حال حاضر خودروی 206 تیپ 2 با قیمت 35 میلیون تومان، تندر ال 90 مدل E2 با قیمت 35 میلیون و310 هزار تومان و تندر ال 90 مدل E1 با قیمت 32 میلیون تومان در بازار مورد معامله قرار می گیرد. این امر در حالی است که این خودروها در مقایسه با هفته گذشته افزایش قیمت را تجربه می نمایند.

خودروی مگان نیز با رشد نسبی قیمت نسبت به هفته گذشته هم اکنون با قیمت 82 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود. البته این نوسان قیمت مختص خودروهای مذکور نبوده و پراید 131 مدل SX با قیمت 15 میلیون تومان، پراید 132 مدل SX با قیمت 16 میلیون و 300 تومان و پژو 405 با قیمت 25 میلیون و 500 هزار تومان در سطح بازار به فروش می رسد.

البته رانا نیز امروز با قیمت 32 میلیون تومان، سمند ال ایکس 25 میلیون تومان و پژو 206 صندوق دار V8 با قیمت 39 میلیون تومان به خریداران عرضه می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٢, ١٧:٢۵

   

پر مبحث ترین ها