سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش معوقات بانکی به مرز ۸۰ هزار میلیارد

عزت‌اله یوسفیان با بیان اینکه در آخرین جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبات معوق سیستم بانکی 50 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود، افزود: اما در مدتی که ستاد تشکیل جلسه نداد مطالبات معوق بانک‌ها به مرز 80 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از افزایش مطالبات معوق طی ماه‌های اخیر و رسیدن به مرز ۸۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: عدم تشکیل جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ریشه افزایش معوقات بانکی است.

عزت‌اله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص نتایج جلسه هفته جاری ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: در این جلسه گزارش بانک مرکزی در خصوص وضعیت موسسات مالی و اعتباری و همچنین آمار تسهیلات و بدهی‌های سیستم بانکی مطرح شد.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبات معوق سیستم بانکی 50 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود، افزود: اما در مدتی که ستاد تشکیل جلسه نداد مطالبات معوق بانک‌ها به مرز 80 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه به دستور جلسه هفته آینده ستاد اشاره کرد و گفت: قانون برنامه پنجم توسعه تکالیفی را برای بانک مرکزی در خصوص تغییر ساختار و نحوه نظارت در نظر گرفته است اما طی سه سال‌های اخیر بانک مرکزی به هر آنچه در این قانون آمده،‌عمل نکرده است؛ هفته آینده قرار است در این خصوص بررسی های لازم را انجام دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٢, ١۴:۵٩

   

پر مبحث ترین ها