سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهرانی‌ها 48 درصد تسهیلات بانکی کشور را استفاده کرده‌اند

نسبت مبلغ سپرده‌ها به تعداد شعب در استان تهران 565 و نیم میلیارد ریال و در کشور 179 میلیارد ریال است و بیانگر این موضوع است که هر شعبه بانک دولتی استان به طور متوسط 3 برابر شعبه مشابه در کشور، سپرده جذب کرده است.
بانک‌های دولتی استان تهران تا خرداد امسال با پرداخت بیش از ۱۳۹۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان سهمی معادل 48 درصد از تسهیلات پرداختی بانک‌های دولتی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی استانداری تهران، استان تهران با سپرده گذاری مبلغ بیش از 1473 هزار میلیارد ریال در بانک‌های دولتی تا پایان خرداد ماه امسال، سهمی معادل 50 درصد از کل سپرده‌های کشور را به خود اختصاص داده و رتبه اول در میان استان‌های کشور را برای خود رقم زده است.

بر اساس این گزارش، نسبت مبلغ سپرده‌ها به تعداد شعب در استان تهران 565 و نیم میلیارد ریال و در کشور 179 میلیارد ریال است و بیانگر این موضوع است که هر شعبه بانک دولتی استان به طور متوسط 3 برابر شعبه مشابه در کشور، سپرده جذب کرده است.

همچنین بانک‌های دولتی استان تهران در خرداد امسال با پرداخت بیش از 1390 هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان سهمی معادل 48 درصد از تسهیلات پرداختی بانک‌های دولتی کشور را به خود اختصاص داده‌اند که این نشان می‌دهد استان تهران در مقایسه با سهم خود ار سپرده‌های کشور (50درصد) از تسهیلات کمتری برخوردار بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩١, ١۵:٢۶

   

پر مبحث ترین ها