سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بانک مرکزی بخشنامه کرد:

ایجاد شعبه جدید بانکی در سال 92 ممنوع شد

در سال 1392 به جز بانکها و موسسات اعتباري جديدالتاسيس که در استانها فاقد شعب هستند هيچگونه تقاضایي برای توسعه شعب پذيرفته نخواهد شد.
بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای ضمن اعلام ممنوعیت ایجاد شعب جدید در سال آینده، تا پایان شهریورماه 92 به بانکها و موسسات اعتباری مهلت داد تا نسبت به واگذاری دارایی‌های غیرمنقول مازاد خود اقدام کنند.

به گزارش مهر، بانک مرکزی بخشنامه ای بر اساس ماده 10 قانون پولی و بانکی و مصوبه مجمع عمومي صادر کرد که طی آن، مواردی جهت استفاده بهينه از منابع در اختيار بانکها و موسسات اعتباری در شرف تاسیس مطرح شده است.

بر این اساس، بانکها و موسسات اعتباری حداکثر ظرف مدت 6 ماه (تا پايان شهريور سال 1392) باید نسبت به واگذاري کليه شرکتها اعم از صرافي، شرکت ليزينگ، مشارکت هاي حقوقي و ... و واگذاري دارایي‌هاي غيرمنقول مازاد اقدام کنند.

همچنین طبق این بخشنامه بانکها و موسسات اعتباری به کاهش تعداد شعب به نسبت 20 درصد تعداد آنها موظف شده اند. در سال 1392 به جز بانکها و موسسات اعتباري جديدالتاسيس که در استانها فاقد شعب هستند هيچگونه تقاضایي برای توسعه شعب پذيرفته نخواهد شد، بديهي است اداره سازمان و روشهاي بانکها مکلفند فهرست شعبي را که تقليل داده‌اند تا پايان سال (هر 6 ماه يکبار) به بانک مرکزی ارسال کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩١, ٠٨:۴٢

   

پر مبحث ترین ها