سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شایعه‌پراکنی علیه مجری نود و قسم فردوسی‌پور

بروز شده : ١-١٠-١٣٩۴, ١٧:٣۵    نسخه چاپی    
بعد از پخش نشدن عجیب و غریب مصاحبه فوتبالی وزیر خارجه از صدا و سیما جریانی آگاه اما بی نام به دنبال توجیه این اتفاق نادر بود!


بعد از پخش نشدن عجیب و غریب مصاحبه فوتبالی وزیر خارجه از صدا و سیما جریانی آگاه اما بی نام به دنبال توجیه این اتفاق نادر بود!

بعد از روی انتن نرفتن حرف های فوتبالی وزیر امور خارجه و بازتاب های منفی این تصمیم که عادل فردوسی پور روی آنتن درباره اش گفت: «این مصاحبه به تشخیص مدیران صدا و سیما پخش نشده است.» و بلافاصله برای این اتفاق از ظریف و مردم عذرخواست، تعدادی از خبرگزاری ها و سایت های منتقد دولت در گفت و گو با منابع آگاهی که اسم شان محفوظ بود، درباره دلایلی گفتند که مدیران ارشد تلویزیون را بر آن داشته تا نگذارند 90 روی آنتن برود.

ابتدا یک منبع آگاه در شبکه 3 و مصاحبه ای که در کانال های تلگرامی می چرخید، بهانه اش این بود که چون فردوسی پور قبل از تایید مصاحبه اش از سوی ناظران پخش، تصویر انجام گفت و گو را رسانه ای کرده، مدیران سیما برای ایجاد نظم سازمانی مانع از پخش مصاحبه آقای وزیر شده اند. یعنی برای تنبیه تهیه کننده 90 حاضر شدند این فشار به سیما وارد شود که رسما منتقدان مشی مدیران سیما با استدلال و مستند آنها را به اقدام علیه دولت و ممنوع التصویری یک وزیر متهم کنند.

این اما تنها شایعه نبود که یک مقام آگاه دیگر، در گفت و گو با یکی از خبرگزاری های رسمی و سرشناس منتقد دولت بهانه روی آنتن نرفتن ظریف را قصد عادل فردوسی پور برای کاندیداتوری در مجلس شورای اسلامی و ان هم از سوی لیست های اصلاح طلبان اعلام کرد که باعث شده تا مدیران سیما برای پرهیز از شائبه سیاسی کاری، به فردوسی پور اجازه ندهند تا مصاحبه ظریف پخش شود. درحالی که اگر فردوسی پور قصد شرکت در انتخابات داشته باشد ، خودش نباید روی آنتن برود. هرچند همین حالا در تلویزیون مجریانی هستند که برای انتخابات ثبت نام کردند اما هنوز اجرای زنده دارند.

با این وجود این شایعه سبب شد تا فردوسی پور، درست در لحظه خداحافظی از آنتن 90 در شب یلدا بگوید:«الان این شایعه در رسانه ها مطرح شده و یک خبرگزاری نوشته من قصد شرکت در انتخابات مجلس را دارم اما قسم می خورم که در هیچ انتخاباتی نه قصد کاندیداتوری داشتم، نه دارم و نه می شوم. این حرف های من هم ثبت و ضبط می شود و می ماند.»

او اینگونه به اتهام منبع آگاه نامشخص هم پاسخ داد تا این بهانه برای جلوگیری از پخش مصاحبه وزیر خارجه کشورمان هم منتفی باشد!

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩۴, ١٧:٣۵

   

پر مبحث ترین ها