سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس سازمان انرژی اتمی خبر داد:

افزایش 3 برابری غنی‌سازی‌/ نصب زنجیره ‌١٦٤ تایی سانتریفیوژهای نسل جدید

ما حتما تحت نظارت آژانس و با اطلاع آژانس غنی‌سازی 20 درصد را به سایت فردو منتقل می‌کنیم و در سال جاری تولیدمان را سه برابر می‌کنیم.


به گزارش شبکه ایران، دکتر فریدون عباسی، رییس سازمان انرژی اتمی، صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره نامه‌ دوم یوکیا آمانو و اظهاراتش مبنی بر این که پاسخ شما به نامه اول او قانع‌کننده نبوده است؛ آیا جواب نامه دوم او را خواهید داد؟ گفت: حتما جواب خواهیم داد و دلیلی ندارد هر چه ما می‌نویسیم و او بگوید قانع‌کننده بود یا قانع‌کننده نبود، درست باشد.

وی افزود: به هر حال ما جواب آژانس را با کار بیش‌تر در حوزه دانش و فن‌آوری هسته‌‌ای می‌دهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: ما حتما تحت نظارت آژانس و با اطلاع آژانس غنی‌سازی 20 درصد را به سایت فردو منتقل می‌کنیم و در سال جاری تولیدمان را سه برابر می‌کنیم.

نصب زنجیره 164 تایی سانتریفیوژهای نسل جدید


عباسی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر این که رییس‌جمهور در مصاحبه مطبوعاتی روز گذشته خود خبر داده بود که سانتریفیوژهای جدیدی در راه است، گفت: ما داریم بر روی نسل‌های جدید کار می‌کنیم، کار تحقیقاتی اولیه آن‌ها تمام شده است و به‌زودی زنجیره 164 تایی را نصب می‌کنیم و بعد از تست‌ها آن‌ها را به تولید می‌رسانیم.

راکتور بوشهر مراحل آزمایشی قدرت را طی می‌کند

رییس سازمان انرژی اتمی، در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با بحث نیروگاه بوشهر و این که گویا صالحی اعلام کرده که تا دو ماه آینده احتمالا برق آن به برق شبکه سراسری وصل می‌شود، گفت: تولید برق وقتی اعلام می‌شود که به شبکه سراسری وصل شده است که ما به تولید 500 مگاوات الکتریک برسیم و تحویل وزارت نیرو بدهیم و از وزارت نیرو تاییدیه بگیریم و زمان این موضوع آن وقت خواهد بود.

وی ادامه داد: فعلا راکتور مراحل آزمایشی قدرت را طی می‌کند و همه آزمایشات تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها