سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدی‌نژاد محصول یک تفکر خاص در قم است

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٣٧    نسخه چاپی    
یک استاد حوزه با تاکید بر اینکه اگر حمایت‌ یک تفکر خاص نبود احمدی‌نژاد 8 سال رئیس‌جمهور نبود، گفت: احمدی‌نژاد محصول یک تفکر خاص در قم است.


آیت‌ا... محسن غرویان در گفتگو با پایگاه خبری ندای ایرانیان، درباره صحبت‌های چند روز پیش احمدی‌نژاد مبنی بر تلاش غرب برای دستگیری امام  ابراز کرد: صحبت‌های‌ایشان هیچ‌گاه بار معنایی، علمی و دینی نداشته است. متاسفانه آقای احمدی‌نژاد در طول 10سال گذشته در حوزه‌ای ورود کردند که هیچ‌گاه تخصص آن را نداشتند. معتقدم صحبت‌های احمدی‌نژاد بیش از هر چیز دارای بار سیاسی است. ‌ایشان بیش از هر چیز خود و دوستانش را نماینده امام می‌داند به همین دلیل ادعا می‌کند که می‌خواهند امام زمان را دستگیر کنند! صحبت‌های‌ایشان هیچ‌گاه بر اساس مستندات علمی نبوده است.

وی در واکنش به‌اینکه چرا درمورد حرف‌های گاه و بیگاه رئیس‌جمهور سابق سکوت می‌شود، توضیح داد: چون بخشی از روحانیون در قم، حامی احمدی‌نژاد و تفکرات‌ایشان هستند. باید ‌این واقعیت را پذیرفت که حامیان احمدی‌نژاد در قم هم حضور دارند. اصلا جریان احمدی‌نژاد و ادعاهایش برخاسته و حمایت‌شده از برخی تفکرات در قم بود. البته هیچ یک از بزرگان چنین صحبت‌هایی را درمورد امام زمان نکرده‌اند و‌ این بحث‌ها را انحراف می‌دانند اما هستند کسانی که‌این حرف را در سال‌های گذشته و امروز حمایت کرده و می‌کنند.

این استاد حوزه افزود: حوزه در پالایش افراد و انتخاب افراد دقت می‌کند. متاسفانه انحراف در تفکرات احمدی‌نژاد از همان ابتدا وجود داشت. در طول تاریخ، سوءاستفاده‌های زیادی از سوی افراد نامیزان و گروه‌های فرصت‌طلب، از امام زمان شده است و علمای شیعه همواره در برابر ‌این انحرافات‌ایستاده و روشنگری کرده‌اند. آخرین آن پیشگویی «ظهور در آینده نزدیک» بود. امروز هم بحث بی‌پایه و اساس و بیشتر سیاسی دستگیری امام زمان را پیش می‌کشند که بیشتر سیاسی است تا مذهبی.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٣٧

   

پر مبحث ترین ها