سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آشنا: درباره تغییرات فقط تحلیل کردم

مشاور فرهنگی رییس جمهوری تصریح کرد: من به مثابه یک تحلیل گر سیاستگذاری عمومی، به سوالات پاسخ دادم و تحلیل خود را از روندهای جاری و آتی در سیاست داخلی بیان کردم.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری از درآمیختن تحلیل سیاستی با موضع گیری های سیاسی انتقاد کرد و گفت: پیش بینی من از وقوع تغییرات، ناشی از نگاهی تحلیلی و فارغ از جناح بندی های سیاسی جاری است .
 
حسام الدین آشنا در نوشته ای که در صفحه شخصی خود در فیس بوک منتشر کرد، افزوده است: اگر تغییری هم در راه باشد خبر آن را مسئول مرکز بررسی های استراتژیک اعلام نمی کند.

وی تاکید کرده است: شایسته نیست که با درآمیختن یک تحلیل سیاستی با موضع گیری های فعالان سیاسی، یک شبه خبر ساخته شود.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری تصریح کرد: من به مثابه یک تحلیل گر سیاستگذاری عمومی، به سوالات پاسخ دادم و تحلیل خود را از روندهای جاری و آتی در سیاست داخلی بیان کردم.

آشنا در بخش ابتدای این نوشته آورده است: « سالی یک بار با اندیشه پویا مصاحبه می کنم از چالشگری حرفه ای آنها خوشم می اید در عین حال فکر می کنم نقد چپ گرایی افراطی را باید در نشریه ای انجام داد که خوانندگانی از آن طیف دارد . امسال در تاریخ 29/1/94 میزبان دو پرسشگر مطالبه گر بودم.محور اصلی مصاحبه سیاست داخلی دولت بود . از جمله وقتی مصاحبه گر پرسید: در زمینه سیاست خارجی دکتر ظریف تلاش بسیار زیادی برای اعتمادسازی در سطح جهانی انجام داد و سعی کرد اقدامات اشتباهی که در دولت های قبلی اتفاق افتاده را در یک فرایند اعتمادسازی... از بین ببرد. ما در زمینه سیاست خارجی چنین سفیر صلحی را داشته ایم. در زمینه اقتصادی هم وقتی رییس جمهور دکتر نهاوندیان را در جایگاه نزدیک به خودش قرار می دهد می تواند به این معنا باشد که می خواهد به بخش خصوصی کشور پیام بدهد، یعنی سفیر صلحی برای بخش خصوصی. اما در فضای سیاست داخلی کدام انتخاب آقای روحانی حامل پیام مشابهی برای جامعه مدنی و گروه های سیاسی است، کدام سفیر صلحی است که آشتی ملی و گشایش در فضای سیاسی را ایجاد کند و برای آن اعتمادسازی انجام دهد؟

به گزارش ایرنا، به او پاسخ دادم: مهم ترین انتخاب در این زمینه انتخاب وزیر اطلاعات است. گزارش ها و بررسی های ما نشان می دهد که پس از انتخاب وزیر اطلاعات آرامش خوبی به فضای داخلی بازگشته است. در حوزه وزارت کشور رییس جمهور با انتخاب وزیرکشوری که کاملا برای شخص رییس جمهور مورد اعتماد بود و او را فراجناحی می دانست سعی کرد این پیام را به جامعه بدهد که با یک دوره توام با آرامشی مواجه خواهیم بود. انتخاب استانداران هم عملا با موافقت هیات دولت انجام می شود. فقط وزیر کشور و رییس جمهور در این باره تصمیم نمی گیرند. استاندارانی که انتخاب شده اند مورد تایید هیئت دولت هستند و البته هیچکس هم نمی تواند ادعا کند که بهترین انتخاب ها انجام شده است. برخی از سفرهای استانی برای تیم رییس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اولیه بعضی از استانداران توانایی کافی برای اداره استان را ندارند. لذا تغییرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استانداران. »

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩۴, ٢٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها