سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طائب: همه‌پرسی طرح بنی‌صدر بود

بروز شده : ١-١١-١٣٩٣, ١٠:٢١    نسخه چاپی    
جلسات پرسش و پاسخ حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب رئیس قرارگاه «عمار» که با حضور عموم مردم در حسینیه جواد الائمه برگزار می شد، دوباره از سر گرفته شد.


جلسات پرسش و پاسخ حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب رئیس قرارگاه «عمار» که با حضور عموم مردم در حسینیه جواد الائمه برگزار می شد، دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش تابناک، طائب در این جلسه پاسخگوی پرسش های سیاسی، مذهبی و تاریخی حضار است. در این جلسه او از علی مطهری و احمدی نژاد و دولت گفته است.

گزیده‌ای از سخنان سخنان وی را می‌خوانید:
مسعود رجوی در رفته است، مسعود رجوی‌های دیگر در نرفته‌اند. در‌ايران و غیر‌ايران که ملاک نیست. ملاک‌اين است که دشمن در‌اينجا سرمایه‌گذاری کرده و دشمن از عقرب جهنم هم به ما نزدیک‌تر است. از عبیدا... بن عباس به امام حسن مجتبی (ع) نزدیک‌تر می‌خواهید؟ امام حسن (ع) را به معاویه فروخت. آقای علی مطهری پسر شهید است دیگر. می‌خواهی چه کارش کنی؟ پسر شهید مطهری را می‌توانید بگویید ما فاسدش کردیم؟
نمی‌دانم آقای مطهری هدفش از‌اين حرف‌ها چیست،‌ايشان را در‌اين قضیه صاحب هدف نمی‌دانم و معتقدم خود‌ايشان نمی‌داند دارد چه می‌گوید و پیشنهادم‌اين است که پزشکی‌قانونی،‌ايشان را معاینه کند، چون حرف‌هایی که می‌زند قواره ندارند.
در باب رفراندوم که‌ايشان دارد راه آقای بنی‌صدر را می‌رود، چون اولین کسی که رفراندوم را مطرح کرد آقای بنی‌صدر بود و‌ ايشان گفت‌ ايران به بن‌بست رسیده است و برای خروج از بن‌بست باید رفراندوم بدهیم. پیش‌بینی هم می‌شد آقای روحانی خیلی زود‌تر از چیزی که تصور می‌رود خسته شود. احساسم‌اين است که‌ايشان خسته شده است.
مگر نمی‌گویید قدرت آقای‌هاشمي‌رفسنجانی با‌اين دولت است؟‌اين دولت اصلا قدرت دارد که قدرت آقای‌هاشمي‌بالا رفته باشد.‌اين دولت را دولت قدرتمندی نمی‌دانم. دولت قدرتمند که به مردم فحش نمی‌دهد. دولت قدرتمند که با مجلس در نمی‌افتد. سراغ رفراندوم رفتن یعنی ناتوان بوده‌ای. در شکستن تحریم‌اين راهی بود که همه می‌توانستند بروند. خب رفتید. چه به دست آوردید؟ قدرت آقای‌هاشمي‌زیاد شد؟ کجا زیاد شده است؟ آقای‌هاشمي‌بود و‌اين نیرو‌ها را هم داشت. اعتقادم‌اين است که در مجموع قضیه قدرت آقای‌هاشمي‌روز به روز کمتر می‌شود و هر چیزی که رو شود، بهتر حل می‌شود. آقای‌هاشمي‌اگر قدرت داشت، بعد از رفتن آقای مهدوی کنی در‌اين مجلس خبرگان رئیس می‌شد. دولت که دست‌شان است، بنابراین باید در مجلس خبرگان موجود رئیس می‌شد.
در داستان قرض از صندوق توسعه اگر یادتان باشد خیلی به آقای احمدی‌نژاد هجوم بود. در زمان احمدی‌نژاد کمرش را شکستید از بس گفتید. حالا دارید درست مثل او کار می‌کنید. بیا بگو او راه را درست می‌رفت. بانک مرکزی! چه چیز را نسبت به آن موقع تغییر داده‌ای؟ بگو ما می‌خواستیم بیاییم و به قدرت برسیم و‌اين حرف‌ها را زدیم.
موافق بازگشت‌ايشان نیستم. تاریخ مصرف‌ايشان تمام شده است، مدل کار هم دیگر به‌ايشان نمی‌خورد. باید به سراغ چهره‌های جدید بروید و ما آن‌قدر چهره جدید داریم که نیازی به امثال آقای احمدی‌نژاد نیست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٣, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها