سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر رفسنجانی درباره سفرش به عربستان

اگر زمانی به عربستان سفر کنم، سفر زیارتی خواهد بود. چون مسایلی که مربوط به رهبری و دولت می‌شود، مسئولیت‌های من نیست. بهبود روابط با عربستان در اولویت برنامه‌های من است که هر وقت کمک بخواهند، کمک می‌کنم.
اگر زمانی به عربستان سفر کنم، سفر زیارتی خواهد بود؛ چون مسایلی که مربوط به رهبری و دولت می‌شود، مسئولیت‌های من نیست. بهبود روابط ایران و عربستان در اولویت برنامه‌های من است که هر وقت رهبری درباره آن کمک بخواهند، کمک می‌کنم.

به گزارش ایسنا، این بخشی از مصاحبه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با روزنامه آساهی ژاپن است که پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آن را بازنشر داده است.
در گزیده مصاحبه تیرماه سال جاری هاشمی رفسنجانی با روزنامه آساهی آمده است:

خبرنگار آساهی: اخیراً سفیر ایران در عربستان به دیدار جنابعالی آمده بود. گویا تصمیم به سفر داشتید. چگونه می‌خواهید رابطه با عربستان را در اولویت کارهای خود قرار دهید؟

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: اگر زمانی به عربستان سفر کنم، سفر زیارتی خواهد بود. چون مسایلی که مربوط به رهبری و دولت می‌شود، مسئولیت‌های من نیست. بهبود روابط با عربستان در اولویت برنامه‌های من است که هر وقت کمک بخواهند، کمک می‌کنم.

خبرنگار آساهی: کشور شما بر اساس ولایت فقیه است، چگونه می‌توانید با کشور پادشاهی عربستان همکاری کنید؟

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: امروزه جز در ایران، هیچ کشور در قانون اساسی خویش «ولایت فقیه» ندارد، مگر با کشورهای مختلف دنیا همکاری نمی‌کنیم؟ همکاری کشورها بر اساس اصول دیپلماسی است و هر کشوری شرایط خاص خودش را دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها