سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دومين محموله سوخت هسته‌يي نيروگاه اتمي بوشهر وارد ايران شد

اين محموله طي سه پرواز در تاريخ‌هاي 14، 18 و 21 ارديبهشت ماه 90 از كشور روسيه به مقصد بوشهر ارسال شد.
سخنگو و مديركل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان انرژي اتمي ايران گفت: دومين محموله سوخت هسته‌يي نيروگاه اتمي بوشهر به وزن 30 تن از روسيه وارد كشور شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميد خادم قائمي با اعلام اين مطلب اظهار كرد: اين محموله طي سه پرواز در تاريخ‌هاي 14، 18 و 21 ارديبهشت ماه 90 از كشور روسيه به مقصد بوشهر ارسال شد.

وي افزود: اين محموله طي مراحل قانوني و با در نظر گرفتن تمامي ملاحظات ايمني حمل گرديده و به محل ويژه خود در نيروگاه اتمي منتقل شده است.

شايان ذكر است سوخت جديد براي سال دوم فعاليت نيروگاه در نظر گرفته شده است به گونه‌اي كه يكسال پس از راه‌اندازي نيروگاه طي مراحل خاصي جايگزين بخشي از سوخت فعلي خواهد شد.

سخنگوي سازمان انرژي اتمي ادامه داد: اولين محموله سوخت هسته‌اي نيروگاه بوشهر به وزن تقريبي 82 تن در آذر و دي ماه سال 86 و در 8 مرحله به بوشهر حمل شد.

وي در ادامه با اشاره به سوخت‌گذاري نيروگاه در آبان 89 و خارج نمودن آن در بهمن ماه همان سال گفت: تاخير چند ماهه‌اي كه در راه‌اندازي نيروگاه رخ داد، به دليل اولويتي است كه سازمان انرژي اتمي ايران به مسايل ايمني در نيروگاه اتمي قائل مي‌باشد. علي‌هذا با توجه به احتمال اندكي كه در خصوص آسيب ديدگي سوخت وجود داشت، كل سوخت مورد بازبيني قرار گرفت و هيچگونه اشكالي در آن مشاهده نگرديد.

خادم قائمي گفت: الحمدالله اكنون به مرحله‌اي رسيده‌ايم كه طبق اعلام پيمانكار روسي در آينده‌اي نزديك اولين نيروگاه اتمي كشور به شبكه برق سراسري متصل خواهد شد.

وي در خاتمه از آمادگي جمهوري اسلامي ايران در ارائه خدمات فني بهره‌برداري و تجارب ايمني به ساير كشورهاي عضو آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در چارچوب همكاري‌هاي علمي و فني خبر داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٠, ٠۴:١۶

   

پر مبحث ترین ها