سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بانك مركزي نرخ تورم فروردين را 13.2 درصد اعلام كرد

 بانك مركزي نرخ تورم را در دوازده ماه منتهي به فروردين ماه1390نسبت به دوازده ماه منتهي به فروردين ماه 1389 را معادل 13.2 درصد اعلام كرد.

به گزارش فارس  بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، خلاصه نتايج به دست آمده از شاخص بهاي كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران براساس سال پايه 100=1383 ( 359 قلم كالا و خدمت ) درفروردين ماه1390 را اعلام كرد: شاخص بهاي كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران درفروردين ماه1390 نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزايش يافت.
در اين گزارش تأكيد شده است كه شاخص بهاي كالا و خدمات مصرفي در فروردين سالجاري در مقايسه با ماه مشابه سال قبل، شاخص مذكور 19.7 درصد رشد داشته است.
با استناد به گزارش بانك مركزي، نرخ تورم در دوازده ماه منتهي به فروردين ماه1390نسبت به دوازده ماه منتهي به فروردين ماه 1389 معادل 13.2 درصد است.
به گزارش فارس،‌ بانك مركزي در گزارشي رسمي نرخ تورم سال 89 را 12.4 درصد اعلام كرده بود.

محمود بهمني رئيس كل بانك مركزي ضمن پذيرش افزايش تورم با اجراي قانون هفدمندي يارانه‌ها به خبرنگار فارس گفته بود: تورم را پس از اجراي كامل هدفمندي يارانه‌ها تك‎رقمي مي‌كنيم.
رئيس‏كل بانك مركزي هرگونه هدف‌گذاري براي نرخ تورم را منوط به پايان اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها دانست و اعلام "نرخ تورم هدف " سال جاري را باز هم به تأخير انداخت و گفت: هنوز هدفمندي ادامه دارد و هرچه به خاتمه اين قانون نزديك شويم طبيعي است كه نرخ تورم كاهش پيدا مي‌كند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٢-١٣٩٠, ٠٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها