سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراض دانشجويان به سكوت خفت‌بار سازمان ملل در برابر كشتار مردم منطقه

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٠, ٠۴:٠١    نسخه چاپی    
تجمع‌كنندگان با در دست داشتن پرچم‌هاي "يا فاطمه‌زهرا(س) " و حمل پلاكارد‌هايي با مضامين "سازمان ملل، ديكتاور بين‌‌الملل "، "آمده‌‌ايم تا انتقام سيلي زهرا(س) را بگيريم " و "دخالت نظامي محكوم بايد گردد، زنداني بحريني آزاد بايد گردد " از قيام‌هاي مردم منطقه حمايت كردند.
دانشجويان دانشگاه‌هاي استان تهران در اعتراض به نسل‌كشي مسلمانان در بحرين مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع كردند.

به گزارش  فارس، دانشجويان دانشگاه‌هاي استان تهران در اعتراض به جنايات آل‌سعود و آل‌خليفه عليه مردم مظلوم بحرين و سكوت مجامع بين‌المللي در قبال اين فجايع، از ساعت 16:15 (چهارشنبه) امروز در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع كردند.

دانشجويان تجمع‌كننده با سر دادن شعارهاي "مرگ بر آمريكا "، "مرگ بر اسرائيل "، "سكوت هر مسلمان، خيانت است به قرآن "، "مرگ بر UN صهيونيستي "، "آل‌خليفه پست، نوكر اسرائيل است "، "حكومت سعودي ننگت باد، ننگت باد "، "مسلمان مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد "، "سعودي، اسرائيل پيوندتان مبارك "، "تشيع بيدار است، از اسرائيل بيزار است " و "شوراي امنيت، خجالت خجالت " نسبت به كشتار بي‌رحمانه مردم بحرين توسط آل‌‌‌سعود و آل‌خليفه اعتراض كردند.

تجمع‌كنندگان با در دست داشتن پرچم‌هاي "يا فاطمه‌زهرا(س) " و حمل پلاكارد‌هايي با مضامين "سازمان ملل، ديكتاور بين‌‌الملل "، "آمده‌‌ايم تا انتقام سيلي زهرا(س) را بگيريم " و "دخالت نظامي محكوم بايد گردد، زنداني بحريني آزاد بايد گردد " از قيام‌هاي مردم منطقه حمايت كردند.

در ادامه اين تجمع متن نامه‌اي كه توسط دانشجويان دانشگاه‌هاي استان تهران در حمايت ازمردم بحرين و خطاب به بان‌كي‌مون دبيركل سازمان ملل متحد نوشته شده بود توسط يكي از دانشجويان به زبان انگليسي قرائت شد كه متن بخشي از اين نامه به شرح ذيل است:

بسمه تعالي
جناب آقاي بان كي مون
دبير كل محترم سازمان ملل متحد

ما دانشجويان ايراني انزجار خود را از آمريكاي جنايت‌كار در قبال اختلاف‌افكني‌هايي كه در جهان اسلام روا مي‌دارد اعلام مي‌كنيم.

آقاي بان كي مون!

ما از شما خواستاريم به وظيفه حقوقي خود عمل كرده و وظيفه خود را در قبال جنايت‌هايي كه در كشور بحرين و ساير كشورهاي منطقه رخ مي‌دهد عمل كنيد.

دبيركل سازمان ملل متحد!

شما نقش اساسي خود را در جهت احقاق حقوق مردم منطقه خاورميانه و شمال آفريقا بايد به خوبي ايفا كنيد.

آقاي بان كي مون!

شما دبيركل سازماني هستيد كه بايد كشورها را با يكديگر دوست و متحد كنيد. آيا در قاره‌هاي جهان كشورها با يكديگر متحد هستند؟
منظور از اتحاد عضويت در مجامع صهيونيستي جهان نيست بلكه اتحاد ميان كشورها و در واقع اتحاد ميان قلب‌هاي مردم جهان است.

دبيركل سازمان ملل متحد!

آري درست است كساني كه خود را داعيه‌دار تشكيل سازمان ملل متحد مي‌دانند خود عامل تفرقه در جهان هستند؟ چگونه مي‌شود اتحادي ايجاد شود در صورتي كه مصوبات سازمان ملل متحد مستمسكي براي اعطاي مجوز و حمله نظامي به كشورهاي بي‌دفاع جهان است.

آقاي بان كي مون!

در جهاني كه كشورهاي مظلوم آن پاسخي جز ريختن بمب اتم و ميكروبي بر سرشان ندارند، چطور همچنان استكبارجهاني به مردم مظلوم منطقه حمله مي‌كند؟

دبيركل سازمان ملل!

مردم بحرين تنها در جهت ايستادگي در مقابل خواسته‌هاي آزادي‌خواهانه خود مورد هجمه حاكمان خود قرار گرفته‌اند و مردم اين كشور قريب به 35 سال است كه مورد آماج و هجمه مستكبران قرار گرفته‌اند.

دبيركل سازمان ملل متحد!

ايران اسلامي كمك‌كننده به كشورهاي مظلوم منطقه خواهد بود. به وظيفه خود عمل كنيد چون ما دانشجويان ايراني شما را انساني ديني مي‌‌دانيم. چگونه مي‌توانيد شب را به راحتي تا صبح سپري كنيد در حالي كه بسياري از مردم جهان بي‌گناه به خاك و خون كشيده مي‌شوند؟ آيا در خلوت خود علت حمله به ليبي را جسته‌ايد! آيا حضور ناتو در كشور ليبي را كند و كاو كرده‌ايد؟

در ادامه اين تجمع حسام‌الدين ملك‌محمدي مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه البرز به ايراد سخنراني پرداخت و تاكيد كرد: اگر رهبر معظم انقلاب هر لحظه فرمان دهند به حمايت از مردم منطقه خواهند شتافت.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد‌: هر گلوله‌اي كه با ناحق به تن مردم مظلوم منطقه مي‌نشيند مانند اين است كه به تن مردم ايران اصابت مي‌كند.

در ادامه اين تجمع يكي از دانشجويان دانشگاه‌هاي استان تهران نامه دانشجويان خطاب به بان كي مون دبيركل سازمان ملل متحد را تحويل نماينده اين سازمان در تهران داد.

همچنين دانشجويان نامه‌اي در حمايت از مردم بحرين خطاب به احسان داوود اوغلو رئيس سازمان كنفرانس اسلامي نوشتند و قرار است اين نامه در اولين فرصت در اختيار وزارت امور خارجه كشورمان قرار گيرد.

تجمع دانشجويان دانشگاه‌هاي استان تهران در ساعت 17:20 در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران پايان يافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٠, ٠۴:٠١

   

پر مبحث ترین ها