سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادعای پناهندگی دانایی فر گزارش نشده است

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٠٨    نسخه چاپی    
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تصریح کرد: ما هر گونه اتفاق و رویدادی در این زمینه را متوجه دولت پاکستان می دانیم و پیگیری ها تا روشن شدن وضعیت این مرزبان ربوده شده همچنان ادامه خواهد داشت.
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور گفت: تاکنون منابع رسمی ادعای یک رسانه غیرمعتبر و ناشناس در رابطه با پناهندگی «جمشید دانایی فر» پنجمین مرزبان ربوده شده کشورمان را گزارش نکرده اند.

«روح الله جمعه ای» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به سوالی درباره صحت و سقم اخبار منتشره در خصوص پناهندگی «جمشید دانایی فر» پنجمین مرزبان ایرانی ربوده اظهار داشت: منابع رسمی این خبر را گزارش نکرده اند و وزارت کشور همچنان پیگیر روشن شدن سرنوشت دانایی فر است.
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تصریح کرد: ما هر گونه اتفاق و رویدادی در این زمینه را متوجه دولت پاکستان می دانیم و پیگیری ها تا روشن شدن وضعیت این مرزبان ربوده شده همچنان ادامه خواهد داشت.

یک مقام آگاه نیز که خواست نامش فاش نشود، در این زمینه به ایرنا گفت: جریان های معاند نظام به دنبال جریان سازی رسانه ای در موضوع گروگان ها هستند.
وی با تاکید بر اینکه انتشار اخبار ضد و نقیض رسانه ای با هدف مطرح کردن جریان های معاند نظام است، اظهار داشت: ماجرای گروگان گیری بیش از آنکه یک موضوع امنیتی باشد، یک جریانسازی رسانه ای از سوی معاندین نظام است.

وی افزود: هدف معاندین از چنین جریان سازی های رسانه ای صرفا مطرح کردن خود است و رسانه های داخلی نباید بدون مستندات لازم تن به چنین خواسته ای داده و وسیله ای برای رسیدن معاندان به اهدافشان شوند.

رامین حضرتی، سجاد زاهانی، جمشید دانایی فر، محمد نظامی و جمشید تیموری پنج مرزبان ایرانی شامگاه 17 بهمن سال 92 توسط گروهک تروریستی جیش العدل در جنوب استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند و به داخل خاک پاکستان انتقال داده شدند. گروهک تروریستی جیش العدل پس از آن اعلام کرد دانایی فر یکی از پنج مرزبان ربوده شده را به شهادت رسانده ولی هیچ سندی در این زمینه منتشر نشده است.

چهار مرزبان دیگر در روز 17 فروردین ماه سال جاری آزاد شدند و پیگیری ها برای آزادی دانایی فر ادامه دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٠٨

   

پر مبحث ترین ها