سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقای بقایی این ترس نیست، عقلانیت است

اگر آقای احمدی نژاد در این پیشنهاد صداقت دارد و قصدش شفاف سازی پیرامون مجهولات است و مردم در این میانه ذینفع هستند اصلا مغلوب و برنده محلی از اعراب ندارد که ترس از باخت و یا برد معنی داشته باشد.
سرویس سیاسی خرداد/ عبدالرضا کنی: گویی این زمره از سیاسیون آبشخور ذهنی شان همواره در تلاطم و مجادله و منازعه غوطه ور است و جز جنجال سازی نقلی برای عرض اندام ندارند.

البته همواره در همه اعصار و در همه ابعاد، افراد اینچنینی یافت می شده اند، افرادی که چون چنته خالی و تهی از وجوه ایجابی و کنش منطقی دارند، همواره آسمان و ریسمان می بافند و در مقام واکنش های جنجالی خود را طرح و عرضه می کنند.

این دوستان میدان سیاست ورزی را با رینگ بوکس اشتباه گرفته اند و گمان می برند که هر که دور بازویش طویل تر و مشت هایش سنگین تر باشد، قهرمان میدان و پیروز عرصه است.

وقتی که صورت بندی فکری و استنباط آنان اینچنین باشد، بدیهی است که معیار ارزش گذاری آنان برای موفقیت و عدم موفقیت در هر فعل و انفعالی متفاوت بوده و بر اساس مولفه های خاصی ارزیابی می شود.

گویی رجز خوانی لب لباب و جان مایه جدا نشدنی حیات این قشر از سیاسیون است. آنان میدان سیاست را با نقاط دیگر اشتباه گرفته اند و بر این اساس سخنانی بر زبان می آورند که نشان از طرز فکر و نوع دیدگاهشان می دهد، دیدگاهی که در طول هشت سال سکان امور اجرایی کشور را بر عهده گرفته بود و نتایج این نگرش را همگان به عینه می بینند.

محمود احمدی نژاد دیروز طی نامه ای که در رسانه ها باز نشر یافت، رئیس جمهوری را دعوت به مناظره کرد. دو تن از نزدیکان رئیس جمهوری در پاسخ به این دعوت نکاتی را معروض داشته و بر اساس سوابق پیشین، جایگاه و شان حقیقی و حقوقی افراد و چندین نکته دیگر عنوان کردند که این مناظره موضوعیتی نداشته و البته بر این نکته نیز تاکید شد که اگر طرف مقابل به قواعد متعارف مناظره پایبند باشد و بخواهد بواقع آمار و اطلاعات را عرضه دارد این نکته قابل بررسی است.

در پاسخ به این سخنان یار همیشه همراه احمدی نژاد که این روزها تمایل زیادی به عرضه خود در افکار عمومی دارد و می خواهد به دلایلی با این برون نمایی ها حاشیه امنیتی برای خود ایجاد کند، در سخنانی گفته است: " اتفاقی نیفتاده و بنده نمی‌دانم چرا آنها وحشت کرده‌اند و از چه چیزی می‌ترسند"

جدای از اینکه طیف زیادی از سیاسیون دلایل فقدان توجیه منطقی برای این مناظره را به شرح و تفصیل بیان داشته و خرداد نیز در مطالبی به این نکات اشاره کرد، نوع نگاه بقایی و طیف فکری ایشان به این مقوله جالب توجه و شایسته تامل است.

این دوستان همه چیز را دایره فکری خود در قالب منازعه و مجادله تعریف می کنند و با این پیش فرض یکطرف پیروز است و طرف دیگر مغلوب، یک نفر قهرمان است و طرف دیگر شکست خورده، حال آنکه اگر آقای احمدی نژاد در این پیشنهاد صداقت دارد و قصدش شفاف سازی پیرامون مجهولات است و مردم در این میانه ذینفع هستند اصلا مغلوب و برنده محلی از اعراب ندارد که ترس از باخت و یا برد معنی داشته باشد. هنوز اتفاقی نیافتاده که طیف فکری آقای احمدی نژاد شوی تبلیغاتی براه بیاندازد که دیدید فلانی ها ترسیدند!!! این گفتار بخوبی نشان می دهد که قصد از این پیشنهاد نه بر پایه اطلاع افکار عمومی و شفاف سازی که در راستای پروپاگاندای سیاسی و بازی با افکار عمومی است و خود این نکته بهترین توجیه برای عدم پاسخگویی به این دعوت می تواند باشد.

از طرف دیگر فرض می کنیم که ایشان درست می گوید و بر فرض مثال دولت از مناظره ترسیده است، خوب با این نکته چه چیزی عاید مردم می شود؟ شما اگر از مردم دم می زنید و صداقت دارید این اطلاعات و آمار مورد ادعایی را در معرض افکار عمومی قرار داده و در رسانه های پرشمار خود بازتاب دهید تا مردم آگاه شوند، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

باید به آقای بقایی و دوستان عرضه داشت که دوران بازی با افکار عمومی و شعارهای پوپولیستی و فیگورهای تبلیغاتی ناموزون گذشته است اکنون بدون فشار و ارعاب، دستگاه های ذیربط که بخش کثیری از آنان هنوز مدیران دولت احمدی نژاد را بر راس کار دارند، آمارها را ارائه داده و رئیس جمهوری به آن استناد کرده است و اگر آنان نیز قصدی به پاسخ دارند نیاز به اجرای این شوهای تبلیغاتی نیست و می توانند آمار و مستندات خود را برای تنویر افکار عمومی عرضه دارند.

از همه مهمتر به آقای بقایی باید گفت این عدم پذیرش ناشی از ترس و وحشت نیست که برآمده از عقلانیت سیاسی و لحاظ منافع ملی و عدم میل به جنجال افکنی ناموزونی است که تار و پود مملکت را از هم می گسلد و آسیب های این نگرش در طول هشت سال کشور را با آسیب های فراوان روبرو ساخت.

آقای بقایی شما بادی بغبغب بیاندازید و برای جماعتی فیگور فاتحان دلاور را بگیرد که دیدید از ما ترسیدند و ال و بل ... نکته آنست که عرصه خدمت به مردم باید بدور از این حواشی آسیب زا باشد و اکثریت مردم با گوشت و پوست خود دوران شما را حس کرده و اکنون نیز ثمرات مدیریت دولت را به عینه لمس خواهند کرد و بهترین قاضیان همانها هستند و قدرت تشخیص سره از ناسره را دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٩-١٣٩٢, ١٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها