سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمی‌رفسنجانی: برخوردهای تنبیهی غیرتخصصی با مطبوعات مخلّ امنیت شغلی خواهد بود

هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر حرفه‌ای شدن هنر عکاسی و ضرورت توجه به نیازهای علمی عکاسان گفت: باید دانشگاه‌های ما از تجربیات میدانی عکاسان در جهت ارتقای دانش عکاسی استفاده کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرو گزارش اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران از بی‌مهری‌هایی که طی سال‌های گذشته در حق روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری شده، گفت: بی‌مهری‌ها و برخوردهای تنبیهی اگر تخصصی نباشد و برخاسته از اختلافات‌سلیقه‌ای باشد، مخلّ امنیت شغلی خواهد بود.

به گزارش مهر، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، با یادآوری جمله معروف«مطبوعات رکن چهارم دمکراسی هستند»، گفت: عکس در روزنامه‌ها هم باعث افزایش جاذبه‌های تصویری می‌شود و هم سند متن خبر و گزارش خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرو گزارش اعضا از بی‌مهری‌هایی که طی سال‌های گذشته در حق روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری شده، گفت: بی‌مهری‌ها و برخوردهای تنبیهی اگر تخصصی نباشد و برخاسته از اختلافات‌سلیقه‌ای باشد، مخلّ امنیت شغلی خواهد بود.

وی عکاسی را کاری مهم و نیاز جامعه خواند و گفت: عکاسان لحظات تاریخی و ماندنی را ثبت می‌کنند.

هاشمی‌رفسنجانی با تأکید بر حرفه‌ای شدن هنر عکاسی و ضرورت توجه به نیازهای علمی عکاسان گفت: باید دانشگاه‌های ما از تجربیات میدانی عکاسان در جهت ارتقای دانش عکاسی استفاده کنند.

در آغاز این دیدار آقای صادق‌لو رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان، با ارائه گزارشی از آمار، نیازها و آینده کاری عکاسان، گفت: با 136 نفر عضو اصلی و 170 نفر عضو که بیشتر دانشجویان رشته عکاسی هستند، انجمن صنفی را تأسیس کرده‌ایم.

وی گزارشی از اهداف و برنامه‌های این انجمن ارائه و خواستار مساعدت هاشمی رفسنجانی برای رفع مشکلات این انجمن هنری شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٨-١٣٩٢, ٢٠:٠٢

   

پر مبحث ترین ها