سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اصغرزاده: جامعه منتظر منجی نیست

من خیلی امیدوارم با هوشمندی که هاشمی دارد طوری خودش را بازسازی کند که چتر حمایت از وی فراتر از طبقات متوسط و گروه‌های سیاسی باشد.
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر آقای هاشمی همان هاشمی دولت سازندگی باشد با همان رای منفی مواجه می‌شود اما در حال حاضر خاتمی و تیمش از وی حمایت می‌کنند.

به گزارش مهر، ابراهیم اصغر‌زاده کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز یکشنبه با حضور در راهروهای مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا شما به نفع آقای هاشمی کنار می‌کشید یا در عرصه می‌مانید اظهار داشت: باید ببینیم که آرایش سیاسی انتخابات چگونه پیش می‌رود؛ اولویت من منافع ملی است و در این منافع ملی فکر می‌کنم آمدن هاشمی به حال کشور مفید باشد ولی اینکه چگونه رقابت کنیم یا اینکه چگونه با هم همکاری کنیم منوط به مذاکره و ملاقاتی است که بنده و سایر اصلاح‌طلبان با وی خواهند داشت.

اصغرزاده در پاسخ به این سوال که یعنی هنوز معلوم نیست که به نفع هاشمی کنار بکشید گفت: بله همینطور است.

وی در پاسخ به سوال دیگری ادامه داد: صحنه سیاسی انتخابات در ایران هم بخش مثبت دارد و هم بخش منفی و هر کاندیدایی دارای ارای منفی است.

اصغرزاده گفت: من این موضوع را که می‌گویند هاشمی وضعش در انتخابات بد است را قبول ندارم؛ من مخالف این توهمات هستم که مثلا می‌گویند جامعه منتظر یک منجی است که کشور را نجات دهد ولی در اینکه آقای هاشمی صلاحیت‌ها و توانایی‌های این را دارد که کشور را از بحران‌ها عبور دهد به این موضوع اعتقاد دارم ولی اینکه هاشمی رای می‌آورد یا نه بستگی به آرایش سیاسی انتخابات و شعارهایی که وی انتخاب می‌کند و کمپینی که برای وی شکل می‌گیرد دارد.

وی تصریح کرد: اگر آقای هاشمی همان هاشمی دولت سازندگی باشد با همان رای منفی مواجه است اما در حال حاضر خاتمی و تیمش از وی حمایت می‌کنند.

اصغر‌زاده ادامه داد: من خیلی امیدوارم با هوشمندی که هاشمی دارد طوری خودش را بازسازی کند که چتر حمایت از وی فراتر از طبقات متوسط و گروه‌های سیاسی باشد.

اصغر‌زاده در خصوص احتمال رد صلاحیت هاشمی اظهار داشت: این موضوع امکان‌پذیر نیست؛ رد صلاحیت هاشمی کشور را با بحران مشروعیت مواجه می‌کند؛ وی در جایگاهی نیست که رد صلاحیت شود چرا که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و البته این موضوع برای آقای خاتمی هم امکان‌پذیر نیست.

این کاندیدای انتخابات آینده ادامه داد: اتفاقی که در روزهای آینده می‌افتد این است که باید ببینیم هاشمی 92 چه پاسخ‌هایی برای پرسش‌های موجود به خصوص پرسش‌های اقتصادی دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٢, ١٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها