سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراض شدید اللحن تهران به باکو/

سفیر جمهوری آذربایجان به وزارت امور خارجه احضار شد

اظهارات تهدید آمیز و هدفدار و انتشار مطالب کذب و توزیع تصاویر موهن در این نشست اقدامی تحریک آمیز است که تنها در راستای تامین منافع محافل صهیونیستی می باشد.
در پی اقدام سخیف تعدادی از عوامل و عناصر معلوم الحال و برخی مزدوران وابسته در تشکیل همایش علنی در باکو و اعلام مواضع علیه حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران سفیر جمهوری آذربایجان به وزارت امور خارجه کشورمان احضار شد.

به گزارش مهر، عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه با تسلیم یادداشتی، اعتراض شدید‌اللحن جمهوری اسلامی ایران نسبت به عدم اتخاذ اقدام مناسب از سوی دولت آذربایجان برای جلوگیری از برگزاری این گردهمایی را متذکر گردید و اظهار داشت در حالی که جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش نموده است روابط دو کشور در مسیر پیوندهای عمیق دو ملت تداوم یابد انجام این گونه اقدامات میتواند آسیب جدی به روند مثبت و رو به توسعه روابط فی مابین وارد نماید.

وی تاکید کرد: اظهارات تهدید آمیز و هدفدار و انتشار مطالب کذب و توزیع تصاویر موهن در این نشست اقدامی تحریک آمیز است که تنها در راستای تامین منافع محافل صهیونیستی می باشد.

عراقچی همچنین افزود: این اقدام مخالف صریح مفاد معاهده اصول مناسبات دوستانه دو کشور است و به هیچ عنوان قابل توجیه نمی باشد.

در پایان از سفیر اذربایجان خواسته شد تا توضیحات دولت متبوع خود را در اسرع وقت به وزارت امور خارجه کشورمان اعلام نماید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩٢, ١٩:٢۴

   

پر مبحث ترین ها