سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی در کمیسیون امنیت ملي:

موضع غربی‌ها، نشانگر کاهش تحریم‌ها در آینده‌ای نزدیک است

شرایط تحریم‌ها و موضع غربی‌ها نشانگر کاهش تحریم‌ها در آینده‌ای نزدیک است که مذاکرات قزاقستان نیز در این جهت برگزار شده است.
وزیر امور خارجه با حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: موضع غربی‌ها، نشانگر کاهش تحریم‌ها در آینده‌ای نزدیک است.

به گزارش ایسنا، نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملي مجلس درباره سخنان وزير امور خارجه در كميسيون امنيت ملي مجلس گفت: صالحی در این جلسه به شرایط سوریه اشاره و اظهار کرد: راه‌حل سیاسی بحران سوریه بر راه‌حل نظامی و تروریستی برتری دارد که غربی‌ها آن را دنبال می‌کنند و معارضه طرفدار راه‌حل سیاسی بحران سوریه در حال تقویت و کسب جایگاه محوری بوده و معارضه طرفدار راه‌حل نظامی با گرایشات افراطی با حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه به حیاط خود ادامه می‌دهد.

وزیر امور خارجه در ادامه ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران تمامی تحولات سوریه را دقیقا رصد می‌کند و در جهت حل بحران سوریه از طریق سیاسی تلاش دارد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود به روابط ایران و عراق و همچنین حوادث تروریستی در پاکستان اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها به شدت پروژه اختلافات مذهبی را دنبال کرده و قصد دارند با ایجاد درگیری میان شیعه و سنی وحدت امت اسلامی و کشورهای اسلامی را خدشه‌دار سازند.

براساس این گزارش، در این جلسه محسنی‌ثانی، فتح‌الله حسینی، حقیقت‌پور، شوهانی، آقامحمدی، بخشایش اردستانی، کامران، سبحانی‌نیا، شفیعی و کوثری از اعضای کمیسیون امنیت سوالاتی را مطرح کردند.

نقوی‌حسینی گفت: صالحی در پاسخ به برخی از این سوال‌ها درباره اهمیت خط لوله گاز به پاکستان، اظهار کرد که امنیت خط لوله گاز به عهده دولت پاکستان بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است.

صالحی با اشاره به اینکه تئوری‌هایی وجود دارد که رژیم اشغالگر قدس در حال اضمحلال است و نشانه‌های آن نیز دیده می‌شود،‌گفت: چنین موضوعی بالاخره رخ خواهد داد.

وی همچنین به شرایط کنونی عراق اشاره کرد و گفت: غربی‌ها در تلاش هستند بحران سوریه را در عراق هم تکرار کنند.

وزیر امور خارجه در این جلسه درخصوص خبر کاهش تحریم‌ها در آینده ابراز کرد: شرایط تحریم‌ها و موضع غربی‌ها نشانگر کاهش تحریم‌ها در آینده‌ای نزدیک است که مذاکرات قزاقستان نیز در این جهت برگزار شده است.

صالحی خاطرنشان کرد: موضع قاطع مجلس در قبال حقوق هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران بر مذاکرات بسیار موثر بود، چراکه حمایت مجلس و فعالیت دیپلماسی پارلمانی نقش مهمی در پیشبرد امور ایفا می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩١, ١۶:۵٧

   

پر مبحث ترین ها