سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احمدي نژاد: اختیار منهای مسئولیت، زمینه را برای فساد فراهم می‌کند

اختیار داشتن منهای مسئولیت و یک‌طرفه حرکت‌کردن زمینه‌ساز فساد است و بعداً این بحث پیش می‌آید که چه کسی باید بر افرادی نظارت کند که خودشان آلوده شده‌اند.
رئيس جمهور گفت: اختیار داشتن منهای مسئولیت و یک‌طرفه حرکت‌کردن زمینه‌ساز فساد است و بعداً این بحث پیش می‌آید که چه کسی باید بر افرادی نظارت کند که خودشان آلوده شده‌اند.

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد در مراسم دومین دوره اعطای جایزه ملی علامه طباطبایی و اولین دوره اهدای جایزه شهید آوینی با بیان اینکه امروز در یک دوره تحول قرار داریم اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب عظیم انسانی و انقلاب در اندیشه و باورها بود.

وی افزود: این انقلاب یک حرکت 100درصد انسانی بود که از عمق جان ملت ایران بیرون آمد و حرکتی برای جابه‌جایی قدرت و تخلیه کینه‌ها و عقده‌ها نبود.

احمدی‌نژاد گفت: نوع تعامل حاکمان با مردم مهم است و قانون‌گذاری با این نگاه که همه صالح‌اند باید جلوی آنها را بگیریم شکل‌گیری دو جامعه متفاوت است.

رئیس‌جمهور گفت: وقتی در روند کارهای جزئی هستیم، نتیجه نگرش ما خیلی معلوم نیست اما وقتی 50 سال می‌گذرد متوجه می‌شویم که یک سوم هزینه‌های کشور صرف نظارت می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از نظر تعداد موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند اما من بحث را از زاویه هزینه مورد توجه قرار می‌دهم و گاهی از این منظر کسانی که بازخواست می‌کنند و خودشان بازخواست نمی‌شوند به یک مسئله تبدیل می‌شود.

«اختیار داشتن منهای مسئولیت و یک‌طرفه حرکت‌کردن زمینه‌ساز فساد است و بعداً این بحث پیش می‌آید که چه کسی باید بر افرادی نظارت کند که خودشان آلوده شده‌اند».

احمدی‌‌نژاد در عین حال متذکر شد که ضرر بدتر از این موضوع این است که خدای ناکرده به شرایطی برسیم که انسان‌های فاقد صلاحیت و دارای ظرفیت‌های کمتر از حد مسئولیت، در مصادر قرار گیرند و استعدادهای بسیار گسترده فرصت شکوفایی نیابند.

احمدی‌نژاد افزود: ایران در دنیا جایگاه خاصی دارد و ضدیت با ما نیز مبنای تاریخی دارد چرا که می‌دانند وقتی ملتی به لحاظ نظری دنیا را سیطره کند جایی برای زورگویان و چپاولگران نمی‌ماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩١, ١۶:۵١

   

پر مبحث ترین ها