سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

الهام: بنی صدر آقازاده بود احمدی‌نژاد آهنگرزاده است

در هر مقطعی که شما نگاه می کنید پیوند آقای احمدی‌نژاد با نهادهای انقلابی بسیار محکم بوده است و اساسا در هیچ دوره‌ای از ریاست جمهوری‌های گذشته قابل مقایسه نیست ، اما بنی‌صدر به طور اساسی با نهادهای انقلابی تعارض داشت.
سخنگوی دولت شباهت احمدی نژاد و بنی صدر را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش فارس، غلامحسین الهام سخنگوی هیئت دولت در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره مصوبات امروز دولت گفت: ما در جلسه امروز هیئت دولت با حضور رئیس‌جمهور چند نشان خدمت داشتیم که یکی از آنها به آقای صفری سفیر ایران در کشور چین اهدا به دلیل خدمات ایشان در حوزه سیاست خارجی و امور دیپلماتیک اهدا شد.

وی افزود: همچنین اعطای دو نشان خدمت به آقایان سردار مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی و جناب آقای افندی‌زاده معاون وزارت مسکن را و شهرسازی تصویب شد.

سخنگوی دولت همچنین از تصویب اهدای نشان خدمت به اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد خبر داد.

الهام در پاسخ به سؤالی درباره مطرح شدن برخی سخنان در محافل سیاسی به احمدی‌نژاد و بنی‌صدر گفت آنها که سن شان‌ می‌رسد و شاهد بودند هیچ شباهتی بین این دو نمی‌بینند چرا که بنی‌صدر در خارج از کشور فعالیت می‌کرد و به تعبیر حضرت امام راحل مردم شهید رجایی را از زندان نخست‌وزیر کردند و آقای بنی‌صدر از خارج رئیس‌جمهور شد.

وی افزود: آقای احمدی‌نژاد در تمام دوران انقلاب و بعد از انقلاب و در جوانی و در طول دوران ریاست جمهوری عمر خود را صرف خدمت به مردم و حضور در این مناطق کرده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد رویکردهای فرهنگی برخواسته از انقلاب دارد و آقای بنی‌صدر رویکردهای ملی‌گرایانه داشت و در جوانی به سمت جبهه ملی متمایل بود.

وی گفت: آقای احمدی‌نژاد اساسا خصلت‌های بنی صدر را نداشت، آقای بنی‌صدر آقازاده بود و از خانواده‌های شناخته شده قبل از انقلاب بود اما آقای احمدی‌نژاد آهنگرزاده است و از دل مردم و توده‌های مردم بیرون آمده است.

الهام گفت: آقای احمدی‌نژاد هیچ گاه در برابر قانون نایستاده است و تفسیر وی از قانون به حدی محکم است که در بعضی جاها به رغم اینکه می‌گفتند احمدی‌نژاد غیر قانونی کار می‌کند اما شورای نگهبان نظرات آقای احمدی‌نژاد را درست تشخیص داد و لذا بعضی از مصوبات به مجمع تشخیص رفت و رفتن یک مصوبه به مجمع نشان داد این مصوبه اساسا با قانون اساسی مغایر است.

سخنگوی دولت ادامه داد: در هر مقطعی که شما نگاه می کنید پیوند آقای احمدی‌نژاد با نهادهای انقلابی بسیار محکم بوده است و اساسا در هیچ دوره‌ای از ریاست جمهوری‌های گذشته قابل مقایسه نیست ، اما بنی‌صدر به طور اساسی با نهادهای انقلابی تعارض داشت.

الهام گفت: من هیچ تشابهی بین این دو نمی‌بینم من صحنه‌های 14 اسفند را دیده‌ام. دوران بنی‌صدر را تماما لمس کردم و از کسانی بودیم که در مقابل وی ایستادیم.

سخنگوی دولت با نقل خاطره‌ای از واقعه 14 اسفند گفت: در روز 15 اسفند ماه مقام معظم رهبری خطیب نماز جمعه بودند و بر این نکته تاکید کردندکه هیچ کس نباید علیه رئیس‌جمهور موضع بگیرد.

وی افزود: الان هم ایشان بر این نکته تاکید کردند که باید در کشور وحدت و آرامش حاکم باشد. آیا جایز است که با این شبیه‌سازی یک سناریوی تخریبی شکل بگیرد. انصافا انصاف نیست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال دیگری که گفته می‌شود هیئت دولت با تصویب مصوبه‌ای امکان دیدارهای خارجی را برای آقای مشایی فراهم کرده است، گفت: بر اساس اصل 127 قانون اساسی دولت می‌تواند اختیارات دیدارهای خارجی را تفویض کند.

الهام گفت: اختیارات مربوط به جنبش غیر متعهدها در چارچوب اصل 127 قانون اساسی به آقای مشایی تفویض شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩١, ٠٩:۵٢

   

پر مبحث ترین ها