سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه خواستار از سرگیری فوری مذاکرات با کره شمالی شد

مقامات مسکو امیدوارند که اقدام امروز مقامات پیونگ یانگ در انجام یک آزمایش دیگر هسته‌ای منجر به وخامت اوضاع در منطقه شبه جزیره کره نشود.
وزیر امور خارجه روسیه با ابراز نگرانی در مورد وخامت اوضاع در شبه جزیره کره با توجه به آزمایش هسته‌ای امروز کره شمالی، بر ضرورت از سرگیری هرچه سریع‌تر مذاکرات 6 جانبه مربوط به مشکل هسته‌ای این کشور تاکید کرد.

به گزارش پايگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه که برای انجام یک سفر رسمی در جمهوری آفریقای جنوبی بسر می‌برد، اعلام کرد که مقامات مسکو خواستار آن هستند تا مذاکرات مربوط به مسئله هسته‌ای کره شمالی هر چه سریعتر از سر گرفته شود.

لاوروف تاکید کرد: ما معتقدیم که این مسئله بسیار مهم است که مذاکرات شش جانبه پیرامون مشکل هسته‌ای کره شمالی هر چه سریعتر از سر گرفته شوند.

وزیر خارجه روسیه افزود: مقامات مسکو امیدوارند که اقدام امروز مقامات پیونگ یانگ در انجام یک آزمایش دیگر هسته‌ای منجر به وخامت اوضاع در منطقه شبه جزیره کره نشود.

این در حالی است که وزارت امور خارجه روسیه نیز امروز با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که مقامات مسکو از دولت کره شمالی می‌خواهد تا بطور کامل از برنامه هسته‌ای و برنامه موشکی- هسته‌ای خود صرفه نظر کند.

در این بیانیه آمده است: مقامات پیونگ یانگ با مورد اجرا قرار دادن یک آزمایش جدید هسته‌ای بار دیگر ضوابط بین المللی را زیر پا گذاشته و امنیت منطقه را در معرض خطر قرار دادند و در عین حال علنا اجرای درخواست‌های شورای امنیت سازمان ملل را نادیده گرفتند.

امروز، 12 فوریه، کره شمالی رسما اعلام کرد که یک مجموعه آزمایش هسته‌ای جدید را با موفقیت انجام داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩١, ١٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها