سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه: ایران در مذاکرات هسته‌ای جدی باشد

وی با تأکید بر لزوم انعطاف از طرف هیأت های مذاکره کننده در نشست آلماتی گفت: باید تلاش کرد تا فرصت گرانبهای به دست آمده را از دست نداد.
ˈسرگئی ریابکوفˈ معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت: از نشست آتی گروه 1+5 و ایران در آلماتی قزاقستان در روز 26 ماه جاری میلادی انتظارات مثبتی داریم.

ریابکوف روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: زمینه برای توافق میان ایران و گروه 1+5 فراهم است و طرف های مذاکره باید حداکثر تلاش را برای استفاده از فرصت موجود به عمل آورند.

وی با تأکید بر لزوم انعطاف از طرف هیأت های مذاکره کننده در نشست آلماتی گفت: باید تلاش کرد تا فرصت گرانبهای به دست آمده را از دست نداد.

وی افزود: این مذاکرات برای طرف های شرکت کننده نوعی چالش است که باید حداکثر سعی خود را برای کسب توافق در آن به عمل آورند.

مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت: می خواهیم مذاکرات از نقطه ای که در نشست ماه ژوئن ایران و گروه 1+5 در مسکو متوقف شده است، ادامه بیابد.

ریابکوف با بیان اینکه از زمان دور قبلی مذاکرات زمان طولانی سپری شده است، گفت: این وضع نباید تکرار شود و ایجاد وقفه طولانی در مذاکرات ایران و 1+5 جایز نیست.

وی افزود: می خواهیم تمام مسایل ایران از راه مذاکره حل و فصل شود.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو از هیچ کمکی برای برطرف شدن مشکلات پیرامون برنامه هسته ای ایران و همچنین لغو تحریم های ضد ایرانی دریغ نخواهد کرد.

ریابکوف با اشاره به حضور نمایندگان بیش از 50 کشور جهان در آیین ویژه بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسکو گفت: این حضور، انعکاس علاقه و احترام دولت ها و ملت های روسیه و سایر کشورها به ملت ایران است و ثابت می کند که حق با دولت هایی که علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران اتهام هایی را مطرح می کنند، نیست.

ریابکوف روز پنجشنبه نیز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته سه دور مذاکرات میان این ایران و گروه 1+5 برگزار شد که دور آخر آن در ماه ژوئن در مسکو بود و از آن تاریخ فرصت زیادی از دست رفت.

مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت: در این مدت، گروه 1+5 چند رایزنی داخلی انجام داد تا مذاکرات، خوب و ثمربخش باشد.

وی افزود: امیدواریم نشست آلماتی ادامه روند نشست مسکو باشد و مذاکرات در آن بخش که در مسکو متوقف شده بود، در نشست آتی ادامه یابد.

ریابکوف گفت: از دوستان ایرانی دعوت می کنیم به صورت جدی در مذاکرات رفتار کند.

وی افزود: گروه 1+5 مصمم به ادامه روند مذاکره با ایران است و امیدواریم گفت وگوها تداوم داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١١-١٣٩١, ١٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها